Naga MarketsKurs funta osłabi się na rzecz dolara kanayjskiego. JP Morgan stawia na sprzedaż GBP/CAD Kurs funta w relacji do dolara kanadyjskiego osuwa się w tym tygodniu i jest coraz bliższy kluczowego obszaru wsparcia. JPMorgan prognozuje dalsze osłabienie GBP w perspektywie krótkoterminowej, co wiązałoby się z przełamaniem wsparcia na GBP/CAD.

  • Czynniki sezonowe w maju nie sprzyjają GBP
  • Jastrzębia retoryka Banku Kanady działa na rzecz CAD
  • Bank inwestycyjny JP Morgan sprzedał GBP/CAD po 1,7316

JP Morgan wchodzi “w shorta” na GBP/CAD

Krótkoterminowe osłabienie funta mają wspierać przede wszystkich negatywne czynniki sezonowe w maju br. Z kolei bardziej jastrzębia retoryka Banku Kanady sugeruje umocnienie CAD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowa rekomendacja JPMorgan przychyla się ku sprzedaży kursu funta do dolara kanadyjskiego (GBP/CAD). Bank nadal twierdzi, że przewaga szczepionkowa Wielkiej Brytanii może być jedynie krótkoterminowym czynnikiem wspierającym.

Kiedy inne gospodarki zaczęły zmniejszać lukę w szczepieniach, ostatecznie i potencjalnie całkiem szybko straciłoby znaczenie to, który kraj faktycznie uzyskał odporność stadną jako pierwszy – argumentuje JPMorgan.

JP Morgan zwraca również uwagę na prawdopodobieństwo większego skupienia się na możliwości drugiego referendum niepodległościowego w Szkocji, które ograniczyłoby wsparcie inwestorów.

– Nadal podoba nam się dźwignia silnej narracji o amerykańskim wzroście, a także wciąż solidny globalny wzrost, który stanowi uzupełnienie naszego zestawu pozycji długich w USD – i zdecydowaliśmy się sprzedać GBP/CAD w tym tygodniu – wskazuje JP Morgan.

Bank rekomenduje sprzedaż GBP/CAD po cenie 1,7316. Nie ma konkretnego celu, ale oczekuje się, że GBP/CAD na koniec grudnia 2021 r. dotrze do poziomu 1,67. Jest zatem przestrzeń do 600-pipsowego spadku w ciągu najbliższych 8 miesięcy.

Sytuacja techniczna na GBP/CAD

Kurs funta traci dziś 0,26 proc. w stosunku do dolara kanadyjskiego. Jak widać na wykresie dziennym pary walutowej GBP/CAD poniżej, cena znajduje się tuż ponad kluczowym obszarem wsparcia w obrębie 1,7160 CAD.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Wybicie w dół otwierałoby drogę dalszym spadkom w kierunku strefy przy 1,6770. To zaledwie 70 pipsów od celu na koniec obecnego roku prognozowanego przez JP Morgan.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie jsw | pgnig akcje cena | kurs dolars | kurs funta szterlinga | ceny ropy wti | forum gieldowe |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here