Naga MarketsKurs funta zyskał dziś w relacji do dolara amerykańskiego 0,60 proc. co sprawia, że jest on najsilniejszą spośród walut grupy G8. Na uwagę zasługuje jednak fakt, iż wraz z rozpoczęciem nowej rundy negocjacji między Wielką Brytanią a UE szybko zanikają nadzieje na zawarcie umowy handlowej przed końcem okresu przejściowego.

  • UK i UE nie osiągną porozumienia przed końcem roku
  • Kursy funta i dolara osiągną parytet

Brexit może uderzyć w kurs funta

Ekonomiści spodziewają się, że nawet jeżeli Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej uda się osiągnąć jakieś porozumienie, to nie będzie to umowa, na którą czekają obie strony.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Będzie umowa, ale to będzie twardy Brexit, prawdopodobnie gorszy niż umowa z Kanadą – uważa Kaspar Hense, zarządzający portfelem w Bluebay Asset Management.

W związku z powyższym oczekuje on, że kurs funta osłabi się w relacji do dolara amerykańskiego i euro.

– Perspektywy wzrostu wyglądają dość źle. Londyn jest w centrum uwagi, a umowa brexitowa będzie prawdopodobnie dość surowa, zwłaszcza po stronie usług – powiedział dodając, że czynniki hamujące wzrost gospodarczy nie znikną, w efekcie czego z perspektywy strukturalnej, kurs funta do dolara może w dłuższej perspektywie przesunąć się do parytetu.

Kurs funta w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że dzisiejsze wzrosty zapoczątkowane zostały odrzuceniem technicznego wsparcia w wysokości 1,2515 USD i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego. W wyniku tej aprecjacji rynek dotarł w okolice istotnego oporu w rejonie 1,2625 USD i jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale pokonana, kurs funta mógłby wzrosnąć nawet do 1,2750.

Gdyby jednak prognozy zarządzającego Bluebay Asset Management miały się zrealizować i kurs funta miałby osiągnąć parytet z dolarem, GBP musiałby osunąć się o niemal 21 proc.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

GBPUSD Daily

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/PLN) spada do 4,45
Następny artykułKurs funta największym wygranym, frank szwajcarski przegranym sesji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here