Kurs funta po przerwie majowej. Notowania GBPPLNKurs funta szterlinga podczas wtorkowych notowań wobec amerykańskiego dolara nadal utrzymuje się wysoko. Para GBP/USD wykonała plan z wczorajszej analizy spadając do poziomu ponownej re-akumulacji oraz wyjścia pod strefę górnego ograniczenia. Choć do tego zabrakło ledwie kilka pipsów, to jednak można uznać, że poziom został osiągnięty. W tym momencie widząc, że para nadal posiada presję popytową – można uznać, że dalsze podejścia są jedynie formalnością. Dlatego warto obserwować wykres z perspektywy interwału czasowego H4, by określić miejsca docelowe.


Kurs funta szterlinga nadal rośnie – para GBP/USD na wykresie H4

Kurs funta szterlinga w ostatnich dniach odrabia znaczne spadki wobec amerykańskiego dolara. Zgodnie z oczekiwaniami para GBP/USD dociera do strefy 1,28000 USD – a raczej ich bardzo bliskich okolic, ponieważ parze zabrakło ledwie 10 pipsów do całkowitego wkroczenia w zakres poziomu docelowego. Po dotarciu do poziomu jednak nie było widać mocniejszej presji spadków – wręcz przeciwnie, para utrzymuje obecne poziomu.

To oznacza, że szansa na dalsze wzrosty jest relatywnie duża i warto założyć w tym momencie kilka poziomów, do których para jest w stanie dotrzeć podczas najbliższych sesji handlowych. Są nimi między innymi strefy: 1,28200, 1,28450 oraz 1,29100 USD. Daje to parze spory potencjał dalszych podejść – a utrzymane zostaną one tak długo, jak długo tylko utrzymane zostanie wsparcie z poziomu 1,26900 USD. Dopiero przełamanie tej strefy zaneguje dalszą możliwość wzrostów i tym samym para GBP/USD powróci do tendencji spadkowej. Jednak w tym momencie prawdopodobieństwo odbicia i wzrostów jest naprawdę duża – dlatego warto z obecnych miejsc szukać sygnałów wskazujących na wzrostowe zgodnie z poniższym wykresem przedstawiający potencjalny scenariusz rozegrania wzrostów.

wykres Kurs funta GBPUSD 25.06.2019
Kurs funta GBPUSD 25.06.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here