Kurs brytyjskiego funta wobec amerykańskiego dolara podczas czwartkowej sesji handlowej nadal spada. Para GBP/USD nazywana potocznie ‘kablem’ oscyluje wokół ceny 1,23650 USD po ówczesnym osiągnięciu poziomu pełnego, psychologicznego 1,26000 USD. Tak nisko brytyjska waluta nie była od początku tego roku – a w tym momencie dotarcie do tej trefy może zaowocować w niedługim czasie niewielkim odbiciem. Spójrzmy zatem na wykres H4 aby ocenić prawdopodobne scenariusze. 


Kurs funta spada – para GBP/USD na wykresie H4

Z perspektywy interwału czasowego H4 – dobrze widoczna jest strefa, do której kurs funta dotarł podczas porannego handlu. Mowa oczywiście o poziomie 1,26000 USD, który osiągnięty został wcześniej w styczniu obecnego roku. Dlatego warto spojrzeć na parę GBP/USD z nieco wyższego interwału czasowego, ponieważ para może zacząć odbijać w niedługim czasie. Najbliższymi poziomami, do których para może dotrzeć to poziomy 1,26900 USD praz okolice 1,27200 USD gdzie przebiega aktualnie sekwencja pary. Może również okazać się, że obecny dołek będzie dobrym miejscem do lokalnej re-akumulacji, jeśli tylko poziom ten zostanie utrzymany w ciągu najbliższych godzin handlowych.

wykres Kurs funta GBPUSD H4 23.05.2019
Kurs funta GBPUSD H4 23.05.2019

Mimo tego, iż został osiągnięty niewielki przełom w Wielskiej Brytanii w postaci pierwszych porozumień na linii brytyjskiej premier Theresy May a Parlamentem – to nadal brytyjska waluta nie odzyskała siły. Wiadomym jednak jest, że oddziałuje na to jeszcze relatywnie silny kurs dolara amerykańskiego – który podczas dzisiejszej sesji handlowej wobec reszty par mocno podchodzi. Warto w takim układzie obserwować tak zwany currency strength meter – czyli wskaźnik zliczający relatywną siłę jednej waluty do drugiej – ponieważ może się okazać, że w momencie osłabienia dolara – para zacznie mocny ruch ku górze.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here