Naga MarketsKurs funta oraz kurs euro z potencjałem na zwyżkę w 2021 r. zdaniem Goldman SachsKurs euro względem dolara ma zyskiwać mocno jeszcze w tym roku, jak uważają analitycy Goldman Sachs, jednego z największych banków inwestycyjnych świata. Podobny scenariusz czekać ma kurs funta, dolara australijskiego, nowozelandzkiego czy japońskiego jena.

  • Analitycy Goldman Sachs zakładają osłabienie dolara w 2021 roku
  • Wczoraj publikowaliśmy także przewidywania UniCredit
  • Eksperci z Goldmana przewidują konsolidację franka szwajcarskiego

Kurs funta czeka aprecjacja zdaniem Goldman Sachs

Kurs funta względem dolara pnie się do góry już od wielu miesięcy, ale eksperci walutowi z banku Goldman Sachs sądzą, że to jeszcze nie wszystko na co stać brytyjską walutę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kursy euro, funta oraz jena względem dolara sukcesywnie w górę zdaniem UniCreditKurs GBP/USD ma konsolidować w pierwszej połowie 2021 roku w okolicach 1,41 dol., a zwyżka ma przyjść dopiero w III kw. Wtedy, funt ma podrożeć do 1,44 dol.

2022 rok ma się dla funta okazać rokiem konsolidacji z średnią w okolicach 1,44 – 1,45 dol.

Zobacz również: Jak handlować funtem (GBP) w Plus500?

Kurs euro – faworyt zysków wg Goldman

Kurs euro ma za sobą całkiem dobre ostatnie miesiące, a trend deprecjacyjny dolara od początku pandemii wspierał notowania pary EURUSD.

Analitycy Goldman Sachs spodziewają się znacznego umocnienia europejskiej waluty i wieszczą jej zwyżkę w kierunku 1,27 dol. w III kw. 2021 r.Kursy euro, funta oraz jena względem dolara sukcesywnie w górę zdaniem UniCreditKurs EUR/USD ma według nich zakończyć 2021 rok poziomem 1,28 dol. notowanym w grudniu. To jednak nie koniec, bo 2022 rok może przynieść nawet notowania pary na poziomie 1,30 dol.

Zobacz również: Jak kupić euro (EUR) w Plus500?

Kurs dolara nowozelandzkiego z perspektywami wzrostów w 2021 i 2022 r.

Kurs dolara nowozelandzkiego względem swojego amerykańskiego odpowiednika także ma zyskiwać w 2021 r. zdaniem Goldman Sachs. W tym przypadku również mowa o sporym zakresie potencjalnej zwyżki.

https://www.tradingview.com/x/brRUVZAQ/

NZD/USD może aprecjonować do 0,74 dol. w III kw. 2021 r., by zakończyć rok na poziomie 0,76 dol, czyli okolicy maksimów z lipca 2017 r.

Trudno przewidywać zachowanie waluty w następnym roku, bowiem nieznane jest jeszcze rozwiązanie kwestii pandemii, ale Goldman Sachs spodziewa się raczej konsolidacji nowozelandzkiej waluty w zakresie 0,75-0,76 dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji mercator medical | btc | theppro | kurs eur online | kurs akcji lotos |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here