Kurs funta odzyskuje 9 groszy. Euro, frank i dolar w czwartek zyskują do złotegoPolski złoty w czwartek traci 0,1% do głównych walut, najsilniej osuwając się wobec brytyjskiego szterlinga. Funt kosztuje 5,19 zł, za euro trzeba zapłacić 4,54 zł, frank utrzymuje się nad 4,31 zł, a dolar amerykański kosztuje 4,18 zł. Po próbie umocnienia z pierwszej części tygodnia, PLN powraca do spadków, jednak ogólny obraz jest mocno konsolidacyjny.

  • Kurs funta zyskuje w czwartek najmocniej i chwilowo testuje poziom 5,20 zł
  • Euro i frank nadal wyglądają bliźniaczo podobnie, przesuwając się w wąskiej konsolidacji
  • Dolar również konsoliduje, w jego przypadku kanał zmienności ma jednak 30 groszy
  • Polski złoty obecnie nie ma przed sobą perspektyw na mocniejsze wzrosty, szczególnie po decyzji RPP o obniżce stóp procentowych
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,1799 zł 09.04.2020, godzina 12:30
Kurs euro EURPLN 4,5464 zł 09.04.2020, godzina 12:30
Kurs funta GBPPLN 5,1956 zł 09.04.2020, godzina 12:30
Kurs franka CHFPLN 4,3102 zł 09.04.2020, godzina 12:30

Kurs funta powraca do 5,20 zł

Zaledwie kilkadziesiąt godzin inwestorzy mogli cieszyć się z umocnienia polskiej złotówki. Kurs funta, który we wtorek spadał do 5,11 zł, w czwartkowe południe ponownie był 9 groszy droższy i testował poziom 5,20 zł, odbijając o 0,5%. Notowania pary walutowej GBP/PLN znajdują się więc nadal w okolicach marcowych i jednocześnie trzyletnich maksimów i jak na razie nie widać szans na poprawę sytuacji.

Szczególnie, że od strony technicznej wykres funta szterlinga (tygodniowy) bardzo wyraźnie odrzucał próbę powrotu poniżej strefy wsparcia na 5,15 zł, która trzymała notowania w ryzach od grudnia.

Kurs funta znowu testuje poziom 5,20 zł i utrzymuje się na najwyższych poziomach od stycznia 2020 roku. Źródło: Tradingview.com
Kurs funta znowu testuje poziom 5,20 zł i utrzymuje się na najwyższych poziomach od stycznia 2020 roku. Źródło: Tradingview.com

Kurs euro powraca nad 4,54 zł, odbicie o 0,3%

Zauważalne odbicie w czwartek realizuje również kurs euro, który zyskuje do polskiego złotego 0,3% i powraca nad poziom 4,54 zł. W ogólnym ujęciu niewiele zmienia się jednak od 19 marca, kiedy EUR/PLN wybijał psychologiczną barierę 4,50 zł. Od tego czasu notowania poruszają się w trzynastogroszowej konsolidacji, której sufit stanowi poziom 4,63 zł. Gdyby ten został wybity, wtedy dalsze ruchy euro są trudne do przewidzenia i mogą dosięgnąć nawet okolic pięciu złotych.

Kurs euro konsoliduje od 19 marca. Źródło: Tradingview.com
Kurs euro konsoliduje od 19 marca. Źródło: Tradingview.com

Kurs franka odwzorowuje to co dzieje się na euro

Patrząc na powyższy wykres euro i znajdujący się poniżej wykres kursu franka można odnieść wrażenie, że te są do siebie łudząco podobne, różnią się jedynie poziomami cenowymi. CHF/PLN również 19 marca wybijał ważną strefę (4,25 zł) i od tego czasu porusza się w wąskiej konsolidacji, której sufitem jest poziom nieobserwowany od wielu lat (4,38 ze stycznia 2015 roku).

W czwartek para walutowa CHF/PLN odbija o ponad 0,3%, technicznie nie zmienia to jednak wiele. Dopiero wyjście dołem poniżej 4,25 zł pozwoliłoby mocniej odetchnąć frankowiczom, jak na razie jednak się na to nie zanosi.

Kurs franka podobnie jak euro porusza się bokiem do rynku. Źródło: Tradingview.com
Kurs franka podobnie jak euro porusza się bokiem do rynku. Źródło: Tradingview.com

Kurs dolara powraca nad 4,18 zł. Kolejna para ze złotówką, która konsoliduje

Co prawda notowania pary USD/PLN nie poruszają się w tak wąskich konsolidacjach, jak opisywane powyżej, jednak również od połowy marca „utknęły” pomiędzy poziomem 4 złotych, a szczytem na 4,30 zł. Ten szeroki kanał zdaniem analityków może być nowym środowiskiem dla dolara w najbliższych miesiącach.

W krótszej perspektywie notowania USD odbijają drugi dzień z rzędu, w czwartek zyskując jednak skromne 0,1%. Nie przeszkadza to w powrocie nad poziom 4,18 zł i zniesienie prób silniejszego osunięcia z pierwszej części tygodnia.

Kurs dolara ze skromnym zyskiem w czwartek do złotego. USD jest bowiem słaby na rynkach zagranicznych. Źródło: Tradingview.com
Kurs dolara ze skromnym zyskiem w czwartek do złotego. USD jest bowiem słaby na rynkach zagranicznych. Źródło: Tradingview.com

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here