Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoPiątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Zdecydowana większość walut grupy G8 nie wykazywała większej zmienności. W relacji do polskiego złotego zyskuje dziś euro oraz dolar. Spadki dostrzec można natomiast na notowaniach funta szterlinga i franka szwajcarskiego.


Kursy walut na rynku Forex w piątek, 14 lutego 2020 r.

  • Kurs euro EURPLN rośnie w piątek o 0,1%
  • Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN spada w piątek o 0,18%
  • Kura funta GBPPLN spada w piątek o 0,19%
  • Kurs dolara USDPLN rośnie w piątek o 0,05%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9183 zł 14.02.2020, godzina 17:00
Kurs euro EURPLN 4,2494 zł 14.02.2020, godzina 17:00
Kurs funta GBPPLN 5,0991 zł 14.02.2020, godzina 17:00
Kurs franka CHFPLN 3,9923 zł 14.02.2020, godzina 17:00

Kurs euro

Kurs euro zyskuje się w trakcie piątkowej sesji 0,10%. Dzisiejsza aprecjacja wspólnej waluty mogłaby sygnalizować potencjalne odrzucenie technicznego wsparcia w wysokości 4.2455. Gdyby tak się stało, kurs euro mógłby wzrosnąć w najbliższym czasie nawet w okolice 4.2750 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego

Kurs franka szwajcarskiego traci w trakcie piątkowej sesji 0,18%. Z czysto technicznego punktu widzenia, deprecjacja ta mogłaby sygnalizować potencjalne odrzucenie testowanego od początku tygodnia oporu w wysokości 4 zł i mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego. Gdyby tak się stało, kurs franka szwajcarskiego mógłby w najbliższym czasie osunąć się w okolice 3.9577 zł, bądź nawet do 3.94 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta 

Kurs funta zyskiwał nieprzerwanie od minionego piątku. Wskutek tej aprecjacji notowania pary walutowej dotarły w okolice niezwykle istotnego oporu w wysokości 5.1250 zł. Warto zwrócić uwagę, że poziom ten pozostaje niepokonany od stycznia 2017 roku. Biorąc pod uwagę, że w trakcie piątkowej sesji kurs funta traci 0,19%, coraz więcej wskazuje, że i tym razem nie uda się go trwale pokonać. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, notowania funta mogłyby osunąć się w okolice linii tendencji wzrostowej.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara 

Kurs dolara zyskuje w piątek 0,05%. Warto zwrócić uwagę, że jest to już trzeci dzień nieprzerwanej aprecjacji USD z rzędu. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie kurs funta mógłby dotrzeć w okolice 3.93 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta największym przegranym a euro wygranym sesji! GBP przerywa serię wzrostów
Następny artykułAkcje CD Projekt biją kolejne rekordy, CDR po 326 zł!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here