Kurs funta odreagowuje do 4,94 PLN. Wcześniej para GBP/PLN testuje 4,90 PLNKurs funta szterlinga podczas piątkowej sesji dociera do zakresu 4,94 PLN, wskazując na odreagowanie wczorajszego spadku. Para GBP/PLN ma szansę na dalsze podejście wzrostowe w ramach klasycznej korekty. Jeśli poziom 5 PLN byłby przetestowany, wówczas można by ponownie szukać sygnałów sprzedażowych. W obecnym miejscu jednak potencjał zysku do ryzyka nie przemawia jeszcze za pozycjami krótkimi. Osoby handlujące na parze z funtem szterlingiem powinny zatem zwrócić uwagę na dalszą korektę ruchu spadkowego.


Kurs funta szterlinga odreagowuje spadki – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego broni dołków
  • Para GBP/PLN z szansą testu 5 PLN
  • Sekwencja nadal pozostaje jednak spadkowa i warto o tym pamiętać
  • Osoby handlujące na funcie muszą przyglądać się dalszej reakcji na oporze

Od czasu ostatniej analizy niewiele zmieniło się na rynku funta szterlinga. Nadal rynek pozostaje w sekwencji spadkowej, chociaż korekta jak widać po wykresie H1/H4 odbyła się. Nadal jednak można oczekiwać, że funt szterling przetestuje zakres 5 PLN – co obecnie stanowi dla wykresu ważny poziom oporu.

Zdaje się, że rynek ma szanse na dalsze spadki – nawet do zakresu 4,89 – 4,85 PLN, gdzie czeka na notowania funta szterlinga ciekawa strefa. Jednak nim do tego dojdzie, dobrze, aby rynek wcześniej dotarł do ważnego poziomu opisywanego powyżej. Z perspektywy potencjalnego zysku do ryzyka, takie zejście może okazać się ciekawe. Dlatego też osoby handlujące parę GBP/PLN powinny obserwować podczas kolejnych sesji najbliższy opór oraz potencjalną reakcję, jaka może zajść podczas jej testu. Potencjał spadku w tym wypadku to blisko 15 groszy, zaś ryzyko jakie w tym momencie może być podjęte to 3 – 4 grosze na transakcję.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 29.05.2020

Kurs funta GBPPLN H4 29.05.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here