Naga MarketsKurs funta odrabia straty po przecenieFunt brytyjski po silnej przecenie sprzed miesiąca powoli odrabia straty. Ciekawe, że na wsparcie nie został wybrany poziom 1.2000 tylko 1.2250.

Notowania funta idą do góry

Ta pierwsza wartość ma bardzo duże uzasadnienie w historycznych dołkach z ostatnich lat. Czyli popyt mocno interweniował w tej przestrzeni, umacniając GBP.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena 1.2250 ma także uzasadnienie w gwałtownych wzrostach z przeszłości. Wystarczy spojrzeć na dwie białe świece z 10 i 11 października 2019 roku. Po korekcie podobnej do tej z ostatnich dni waluta Wielkiej Brytanii wystrzeliła do góry, zatrzymując się dopiero 5 figur wyżej. Takie wzrosty także i tym razem mogą mieć miejsce. Jest jeden warunek. Pomarańczowy opór 1.2500. Dopiero jego pokonanie otworzy drogę dla kolejnych białych świec. Docelowo mógłby one dotrzeć do jednej z dwóch wartości: 1.2750 lub wspomnianego już 1.3000.

Pierwsza z nich (czerwony prostokąt), to dawne wsparcie. Sposób jego przełamanie, nie pozostawił żadnej szansy posiadaczom długich pozycji na wyjście ze swoich transakcji. Dlatego pierwszą reakcją w tym miejscu, może być wyhamowanie, lub nawet większa deprecjacja GBP.

Poziom 1.3000 to wspominany już opór, ale także początek masowej przeceny funta z ostatniego miesiąca. Nie można wykluczyć, że podaż nie podejmie podobnych działań i tym razem w reakcji na próbę przełamania tej strefy.

Jednak zanim to będzie miało miejsce, warto skupić uwagę na 1.2500. Nie potrzeba dużej wyobraźni, aby przywołać obraz formacji RGR, gdzie prawym ramieniem byłaby dzisiejsza biała świeca. W przypadku takiego scenariusza atak na zielone wsparcie 1.2250 wydawałby się minimalnym oczekiwaniem. W dalszej perspektywie cena 1.2000 poddana by została próbie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here