Kurs funta odrabia straty, GBP/PLN wróci powyżej 5 zł? Ile będzie kosztowało euro, dolar, funt i frank w nowym tygodniu?
Kurs polskiego złotego

W minionym tygodniu ponownie mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na parach z polskim złotym. Niemniej ostatnie dni przyniosły korektę, ostatecznie w skali całego tygodnia złoty umocnił się do dolara i franka, stracił jednak do funta i euro. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty kończy tydzień mieszanie
  • Złotówka umocniła się do dolara i franka, jednak straciła do funta i euro
  • Czy funt brytyjski będzie ponownie kosztował więcej niż 5 zł?
  • Dolar amerykański po 3,9270 zł, euro kosztuje 4,4340 zł
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9270 zł 06.06.2020, godzina 19:00
Kurs euro EURPLN 4,4340 zł 06.06.2020, godzina 19:00
Kurs funta GBPPLN 4,9740 zł 06.06.2020, godzina 19:00
Kurs franka CHFPLN 4,0840 zł 06.06.2020, godzina 19:00

Kurs funta GBP/PLN odrabia straty

Polski złoty osłabił się w ujęciu do funta brytyjskiego w ubiegłym tygodniu. Patrząc na wykres W1, przełamana została passa spadkowa, po trzech kolejnych spadkowych świecach ostatnia zamyka się wyżej. Notowania odbiły się od mierzenia 61,8% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej.

Niemniej pomimo wyraźnego odbicia, kurs nie zdołał wrócić powyżej psychologicznego poziomu 5 zł. Tak długo jak notowania znajdują się poniżej, niewykluczona jest kolejna fala spadkowa. Kluczowym wsparciem może okazać się dopiero dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony niebieskim prostokątem.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN odrabia straty z poprzednich tygodni

Kurs euro do złotego odbija od kluczowego wsparcia

Kurs euro do złotego również znalazł się w tym tygodniu nad kreską. Sytuacja techniczna wygląda tutaj dość ciekawie. Notowania EUR/PLN wyhamowały spadki na wysokości kluczowej strefy wsparcia, która wypada w rejonach poziomu 4,40 zł

Patrząc technicznie na EURPLN w ujęciu W1, notowania odbiły od stefy wynikającej z mierzenia 50% ostatniej fali wzrostowej układu 1:1, oraz wcześniejszych reakcji cenowych. Dodatkowo na interwale tygodniowym widać pin bara, co może przemawiać za wzrostami na początku tygodnia.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN odbija do ważnego wsparcia przy 4,40 zł

Kurs dolara do złotego USD/PLN kontynuuje spadki

W minionym tygodniu złoty umocnił z kolei do dolara. Patrząc technicznie na wykres USD/PLN, notowania wybiły się poniżej kluczowego wsparcia przy okrągłym poziomie 4 złotych, co przemawia za dalszymi spadkami.

Z perspektywy interwału W1, kluczowym oporem pozostaje wspomniany okrągły poziom 4 zł. Jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, istnieje szansa na atak linii trendu poprowadzonej po ostatnich minimach.

Wykres USD/PLN
USD/PLN kończy tydzień pod kreską

Kurs franka CHF/PLN dociera do ważnej strefy popytowej

Patrząc na przedział czasowy W1, na kursie franka do złotego doszło do odbicia od ważnego wsparcia przy 4,05 zł. Niemniej ostatnia świeca tygodniowa zamknęła się wyraźnym czarnym korpusem, co może przemawiać za kolejnym atakiem na strefę popytową.

Gydby jednak to strona popytowa przejęła przewagę w nadchodzącym tygodniu, kluczowym oporem pozostaje strefa przy 4,1850 zł

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN kończy tydzień na minusie

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here