Naga MarketsSpokojny start tygodnia w Azji bez nowych impulsów, a z perspektywą ograniczonej aktywności w kolejnych godzinach przez święta obchodzone w Wielkiej Brytanii i USA. Wybory do europarlamentu przyniosły wyniki zbliżone do oczekiwań z utrzymaniem większości przez pro-europejskie ugrupowania, ale EUR nie wykazuje silnej reakcji.

  • W UE po wyborach do europarlamentu mieszanka anty-establishmentowych, eurosceptycznych i populistycznych partii może zyskać ok. 29 proc. miejsc, nieco mniej od posiadanych dotychczas. Ograniczony wpływ tej grupy na europejską politykę jest lekko pozytywnym czynnikiem dla euro. EUR/USD jednak stoi w miejscu przy 1,1210.
  • Funt jest wyżej na 1,2740 USD za sprawą domykania krótkich pozycji przed długim weekendem (dziś święto w Wielkiej Brytanii i USA).
  • EUR/PLN tuż pod 4,29 jest mniej więcej na tym samym poziomie, co pod koniec handlu w piątek. Wyraźna wygrana PiS w wyborach do europarlamentu (46 proc. głosów) sugeruje podtrzymanie dotychczasowego układu politycznego.
  • Prezydent USA Donald Trump powiedział, że nie spieszy się z finalizacją umowy handlowej z Japonią i poczeka na wynik zaplanowanych na lipiec wyborów w Japonii. To podnosi obawy, że w przyszłości negocjacje mogą przejść w ostrzejszą fazę. Z drugiej strony w trakcie wizyty Trumpa w Japonii nie pojawiły się żadne żądania od strony USA dotyczące handlu. USD/JPY jest wyżej o 20 pipsów w trakcie sesji azjatyckiej, bliżej 109,50.
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
  • Na rynku akcji niewielkie zmiany przy stabilnym rynku w obliczu braku nowych informacji związanych ze sporem handlowym USA-Chiny. Chiński Shanghai Composite rośnie o 0,8 proc., a japoński Nikkei225 zyskuje 0,3 proc.
  • W Chinach urząd regulacyjny poinformował, że spekulacyjne sprzedawanie juana jest skazane na porażkę i duże straty. AUD i NZD wykazały niewielką reakcję.
  • Ropa naftowa jest lekko niżej z rynkiem lawirującym między sygnałami redukcji podąży przez OPEC a obawami o globalny popyt w obliczu sporu handlowego USA-Chiny. Brent stoi na 66,7 USD/b, a WTI osuwa się o 0,5 proc. do 58,3 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here