Kurs funta obniża się do 5,03 PLN. GBP/PLN po korekcie, co dalej z rynkiem?Notowania funta szterlinga wobec polskiego złotego podczas wczorajszej sesji obniżyły swoje loty, i nic w tym dziwnego. Rynek tak naprawdę znajdował się na zakresie oporu – gdzie jedyną rozsądna opcją było przeczekać zakres korekty oraz szukać dalszych sygnałów wzrostowych z nieco niższych zakresów – w tym pełnego poziomu 5,00 PLN. Obecnie rynek pary walutowej GBP/PLN oscyluje na zakresie 5,03 PLN, więc niewiele brakuje do ostatecznego testu wspominanego zakresu. Warto zatem przyjrzeć się kursowi funta szterlinga wobec złotego podczas wtorkowej sesji handlowej.

  • Funt szterling wobec złotego zdecydowanie odbija się od lokalnego oporu
  • Sytuacja ta jednak nie powinna w żaden sposób dziwić inwestorów
  • W tym momencie oczekuje się testu zakresu wsparcia przy 5,00 PLN
  • Osoby zainteresowane handlem na funcie muszą zatem uzbroić się jeszcze w cierpliwość

Funt szterling z możliwym testem zakresu pełnych 5 PLN podczas kolejnych godzin

Sytuacja na funcie szterlingu wobec złotego zdecydowanie jest taka, na jaką można było liczyć. Oznacza to oczywiście, że notowania pary GBP/PLN oscylowały w ostatnim dniu jeszcze przy oporze, od którego para zwyczajnie mogła odbić w ramach układu korekcyjnego do zakresu 5,00 PLN. W tym momencie widać już, że wykresowi niewiele brakuje do przetestowania tego zakresu w pełni, dlatego też kolejne godziny sesji wtorkowej mogą posłużyć raczej do potwierdzenia ostatniego scenariusza, aniżeli jego negacji.

Warto jednak będzie obserwować kluczowego moment testu wspominanego zakresu. Wszystko póki co wskazuje na możliwość zejścia oraz utrzymania zakresu 5 PLN, co dałoby możliwy sygnał na ponowne wejście w pozycję długą przynajmniej na parę groszy. Finalnie jednak para GBP/PLN ma szansę na ruch ponad zakres 5,13 PLN w średnim terminie.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 05.01.2020
Kurs dolara USDPLN H4 05.01.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here