Kurs funta nurkuje, GBP/PLN traci kolejny 1%, dolar, euro, frank także pod kreską
Dolar pod presją, silny złoty

To już kolejna wzrostowa sesja dla polskiego złotego. Złotówka ma za sobą naprawdę fenomenalny okres, a dalsze umocnienie w kolejnych dniach jest bardzo możliwe. W środę złoty zyskuje ponad 1% do funta i 0,5% do franka. Z kolei zmienność na USD/PLN i EUR/PLN jest niewielka, złotówka umacnia się około 0,05%. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach czyli funcie, euro, dolarze i franku (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Złoty w dobrej formie, zyskuje do funta i franka
  • Kurs dolara i euro względnie stabilnie, jednak w perspektywie kilku dni widać słabość USD i EUR
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,0350 zł 27.05.2020, godzina 17:15
Kurs euro EURPLN 4,4300 zł 27.05.2020, godzina 17:15
Kurs funta GBPPLN 4,9300 zł 27.05.2020, godzina 17:15
Kurs franka CHFPLN 4,1640 zł 27.05.2020, godzina 17:15

Kurs funta do złotego GBP/PLN łamie wsparcia jak zapałki

Kurs funta brytyjskiego kontynuuje spadki. Po przełamaniu kluczowego wsparcia przy 5,12 zł, kolejne bariery popytowe są wyłamywane bez większego problemu. Aktualnie para walutowa GBP/PLN testuje mierzenie 61,8% ostatniej fali wzrostowej, niemniej reakcja popytu jest słaba, co może prowadzić do jego zanegowania.

Jeżeli dojdzie do wybicia dołem, niewykluczony jest ruch w kierunku kolejnego współczynnika Fibonacciego czyli 78,6%. Warto też zaznaczyć, że kurs funta znalazł się poniżej psychologicznej bariery 5 złotych.

Wykres GBP/PLN
Złoty zyskuje ponad 1% do funta brytyjskiego

Kurs dolara do złotego USD/PLN utrzymuje kierunek południowy

W środę złoty zyskuje również do dolara amerykańskiego, ruch na parze walutowej USD/PLN wynosi co prawda niewiele ponad 0,05%, niemniej tendencja na tym rynku pozostaje spadkowa.

Patrząc technicznie na wykres, spadki na USD/PLN wyhamowują na wysokości współczynnika 50%Fibo, niemniej w przypadku jego pokonania, niewykluczone, że w najbliższym czasie zobaczymy atak na kolejny poziom wsparcia przy mierzeniu 61,8% Fibonacciego – 3,9680 zł.

Dolar pod presją traci do złotego
USD/PLN kontynuuje spadki

Początek sesji przyniósł dalsze ruchy umacniające PLN – przejściowo kurs EUR/PLN przetestował 4,40 PLN. Popołudniu doszło jednak do korekty tego ruchu, a w przypadku EUR/PLN mamy już wzrostowy bilans handlu D1. Równocześnie schłodziły się nastroje na GPW, sugerując ruchy kapitału zagranicznego – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

– Częściowym wyjaśnieniem ostatnich wydarzeń na PLN może być dzisiejsza informacja dot. propozycji wsparcia Polski kwotą blisko 64 mld EUR (w ramach nowego unijnego Funduszu Odbudowy Gospodarki). Oznaczałoby to najpewniej spadek presji na dalsze obniżki stóp przez RPP czy emisje długu – dodaje także.

Kurs franka CHF/PLN pogłębia spadki

Silna przecena CHF jest kontynuowana również w środę. Wczoraj doszło do wybicia kluczowego poziomu wsparcia przy 4,2420 zł, z kolei dziś łamana jest kolejna podpora popytowa. Para walutowa CHF/PLN znajduje się poniżej poziomu 4,1850 zł, który wynikał z dolnego ograniczenia układu Overbalance.

Jeśli kupujący nie zdołają doprowadzić do powrotu ceny powyżej wspomnianego poziomu 4,1850 zł, droga do większej przeceny zostanie otwarta. W tego też jako kolejne wsparcia należy traktować strefy zaznaczone kolorem zielonym. Mierzenie 61,8% powinno być silniejsze z racji tego, że jest ono wzmocnione przez wcześniejsze reakcje cenowe.

Wykres CHF/PLN
Frank szwajcarski pogłębia przecenę

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) utrzymuje sentyment spadkowy

Dziś spadki na EUR/PLN są ograniczone, niemniej sentyment pozostaje korzystny dla złotego. W środę kurs euro do złotego znajduje się niecałe 0,1% pod kreską. Patrząc na wykres, sytuacja techniczna pozostaje bez zmian, notowania wybiły ważną strefę wsparcia przy 4,51 zł, a aktualnie wciaz możliwy jest ruch w kierunku kolejnego wsparcia przy 4,39 zł.

Wykres EUR/PLN
Euro kontynuuje spadki

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here