Naga MarketsWtorkowy handel nie imponuje zmiennością, rynek pozostaje ospały i perspektywa czwartkowego Dnia Dziękczynienia w USA tego nie zmieni. Na tym tle wyróżnia się dzisiaj funt, który słabnie po publikacji najnowszych sondaży, które zaczynają wskazywać na zmniejszanie się luki pomiędzy konserwatystami, a laburzystami. Według ICM spadła ona do 7 p.p., a zdaniem Kantar zmniejszyła się do 11 p.p.

Co ciekawe jeszcze wczoraj rano rynek żył „wyliczeniami”, które wskazywały, że torysi mają szanse na komfortową większość w Izbie Gmin po grudniowych wyborach. Niewykluczone, że inwestorzy są nazbyt wrażliwi, ale pamięć o casusie z 2017 r., kiedy to Theresa May szła do przedterminowych wyborów z wygraną w kieszeni, a na ostatniej prostej je przegrała, wciąż pozostaje żywa.

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Trzeba też dodać, że funtowi szkodzi wątek słabych danych makro – piątkowe PMI przybliżyły nas do cięcia stóp procentowych przez Bank Anglii w pierwszej połowie przyszłego roku.

Na wykresie GBPUSD powyżej widać, że wczorajsza biała świeca została zakryta, co zwiększa prawdopodobieństwo złamania dołka z zeszłego tygodnia przy 1,2822.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here