Naga MarketsKurs funta (GBP USD) nawet po 1,40 - uważa Westpac. Wszystko zleży od COVID-19 i negocjacjiSzczyt liczby przypadków zakażeń koronawirusem i nadzieje na przynajmniej etapową umowę handlową po Brexicie kierują kurs funta do 1,37 USD. Niemniej jednak niepowodzenie rozmów handlowych może spowodować osunięcie GBP/USD poniżej 1,3000, zgadzają się ekonomiści z Westpac.

  • Spadła dzienna liczba przypadków COVID-19 w Wielkiej Brytanii
  • Umowa (nawet częściowa) między UE i UK może umocnić funta
  • Najbliższy opór na GBP/USD stanowi strefa przy 1,3500

COVID-19 i negocjacje umowy handlowej z największym wpływem na funta

Analitycy Westpac są zdania, że w perspektywie krótkoterminowej, największy wpływ na notowania funta będą mieć informacje o ewentualnym szczycie liczby przypadków COVID-19 oraz postępie w rozmowach handlowych między UE a Wielką Brytanią.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Dzienna liczba zakażeń koronawirusem spadła do wciąż wysokiego poziomu 18213 w dniu 25 listopada z ponad 30 tys. jakie wcześniej odnotowywaliśmy w listopadzie, a wskaźnik R powrócił do 1, co wskazuje, że blokada zostanie złagodzona 2 grudnia, ale nadal będą obowiązywać ścisłe i wielopoziomowe ograniczenia.

– Kluczowe znaczenie ma stan rozmów dotyczących kwestii umowy handlowej Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Rozmowy twarzą w twarz są teraz wznawiane i pozostaje nadzieja, że ​​przynajmniej etapowe porozumienie może zostać osiągnięte przed unijnym szczytem w dniach 10-11 grudnia. Porozumienie może skierować notowania GBP/USD w okolice 1,37-1,40. Jednakże, kolejne dwa tygodnie pozostają krytyczne – przekonuje Westpac.

Kurs funta (GBP/USD) w pobliżu 1,3400

Notowania funta szterling w relacji do dolara wzrosły dziś niemal do poziomu 1,34 USD. Jednakże, po tych zyskach nie ma już śladu, a kurs obecnie jest 0,15 proc. pod kreską.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Najbliższe wsparcie na parze walutowej GBP/USD stanowi obszar w obrębie 1,3270. Opór z kolei znajdziemy w strefie przy 1,3500. Pokonanie tego obszaru jest niezbędne, by byki otworzyły sobie drogę do wzrostów w kierunku 1,37-1,40 prognozowanego przez Westpac.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here