Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle interesująco. Mimo, że w ciagu dnia nie poznaliśmy zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych, to jednak zmienność na notowaniach popularnych walut byłą całkiem spora.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs funta największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:00 zauważamy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Największą deprecjację USD dostrzec można było w relacji do funta szterlinga, którego kurs znalazł się dziś na najwyższym poziomie od połowy grudnia 2019 r.

Dane z godz. 26:00 | Źródło: finviz.com

Kurs funta powyżej 1,34 USD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów, kurs funta wybił powyżej technicznego oporu w okolicy 1,34 USD i zbliża się do 1,35 USD, co jest najwyższym poziomem od połowy grudnia 2019 r. i jednym z najwyższych od maja 2018 roku.

Licząc od drugiej połowy września br. kurs funta wzrósł w relacji do dolara amerykańskiego już o ponad 8 centów, co stanowi 6,43 proc. powiększając w ten sposób zasięg trwającej od drugiej połowy marca br. aprecjacji do niemal 21 centów, tj. 18,22 proc.

GBPUSD Daily

Jeżeli tylko aprecjacja GBP będzie kontynuowana, kurs funta mógłby wzrosnąć nawet do 1,3650 USD.

GBPUSD Weekly

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSNB z powodzeniem przetestował waluty cyfrowe CBDC! CHF odejdzie w zapomnienie?
Następny artykułPowstaną indeksy kryptowalut w 2021 roku. Bitcoin na maksimach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here