Kurs funta najwyżej od maja! GBPPLN silnie wzrasta powyżej 5,02 zł w poniedziałek, 18 listopadaNotowania pary walutowej GBP/PLN  po utworzeniu pod koniec września konsolidacji i wybiciu z niej górą kontynuują impuls wzrostowy. Pomimo, iż w minionym tygodniu kurs zdołał przebić psychologiczny opór 5,00 zł, piątkowa sesja zakończyła się poniżej tego poziomu. Jednak nowy tydzień przyniósł kolejną falę aprecjacji brytyjskiej waluty, być może za sprawą sondaży wyborczych, które wskazują na zdecydowane zwycięstwo Partii Konserwatywnej Borisa Johnsona. Za jednego funta szterlinga w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 5,0240 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs funta w poniedziałek, 18 listopada 2019 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
GBPPLN 5,0240 zł funt brytyjski
  • Kurs funta rozpoczyna tydzień od silnych wzrostów
  • GBP/PLN z celem na tegoroczny szczyt?Kurs funta coraz bliżej szczytu z maja

Kurs pary GBP/PLN odnotowuje dziś wzrost o +0,66 procent do godziny 12:00 i najprawdopodobniej kupujący zdołają przetestować szczyt z maja 5,0444 od którego rozpoczął się silny impuls spadkowy trwający ponad trzy miesiące i doprowadzający do deprecjacji funta o około 40 groszy. Pokonanie tego szczytu otworzy drogę do tegorocznego maksimum 5,0747. Z drugiej strony przebity opór 5,00 stał się aktualnie ważnym wsparciem cenowym, tworząc strefę z poziomem 4,9823. Dopiero spadek poniżej umożliwiłby test okrągłego poziomu 4,90.

Kurs funta najwyżej od maja! GBPPLN silnie wzrasta powyżej 5,02 zł w poniedziałek, 18 listopada
Kurs funta najwyżej od maja! GBPPLN silnie wzrasta powyżej 5,02 zł w poniedziałek, 18 listopada, tradingview.com

Boris Johnson wygra wybory ogromną przewagą głosów?

Najnowsze sondaże z Wielkiej Brytanii wskazują, iż przewaga Partii Konserwatywnej nad innymi partami, szczególnie Partią Pracy, wzrosła w ostatnim czasie. Boris Johnson zadeklarował się wyprowadzić Wielką Brytanię z Unii Europejskiej, a wszyscy kandydaci z ramienia konserwatystów zobowiązali się poprzeć jego umowę w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here