Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość interesująco. Przez wzgląd, iż dziś pierwszy piątek grudnia, jak co miesiąc poznaliśmy raport z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Wynika z niego, że zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w listopadzie 2020 roku wyniosła zaledwie 245 tys. etatów, co okazało się najgorszym wynikiem od kwietnia br. kiedy to odnotowano spadek zatrudnienia o 20,5 mln miejsc pracy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Negatywny wydźwięk tej publikacji skutecznie tłumiły jednak dane dot. stopy bezrobocia oraz inflacji płacowej. Okazuje się bowiem, że mimo tak skromnej zmiany zatrudnienia, bezrobocie w USA spadło w listopadzie do 6,7 proc. z 6,9 proc. raportowanego w październiku br. Ponadto, średnie godzinowe wynagrodzenia rosły w szybszym tempie niż oczekiwano.

Kurs funta największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:00 zauważamy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do dolara australijskiego, jena japońskiego i dolara nowozelandzkiego. Jego deprecjację dostrzec można było natomiast w relacji do franka szwajcarskiego, euro, dolara kanadyjskiego i funta szterlinga.

Dane z godz. 16:00 | Źródło: finviz.com

Kurs funta powyżej 1,34 USD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów, kurs funta wybił powyżej technicznego oporu w okolicy 1,34 USD i znalazł się na najwyższym poziomie od maja 2018 roku.

GBPUSD Daily

Jeżeli tylko aprecjacja GBP będzie kontynuowana, kurs funta mógłby wzrosnąć nawet do 1,3650 USD.

GBPUSD Weekly

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4714 zł w piątek 4 grudnia
Następny artykułBoomBit raportuje spadek przychodów w listopadzie 2020 w ujęciu miesięcznym
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here