Naga MarketsKurs funta zyskuje nieprzerwanie od minionego piątku. W relacji do dolara amerykańskiego jest on obecnie najdroższy od pierwszej połowy maja br. tj. od niemal siedmiu miesięcy, a w stosunku do euro od maja 2017 roku. Za jedną z przyczyn tak znacznej aprecjacji kursu funta upatruje się wzrost prawdopodobieństwa na zwycięstwo Borisa Johnsona w zaplanowanych na 12 grudnia br. wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii.


Już 12 grudnia 2019 r. a więc za nieco ponad tydzień odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy przy urnach zdecydują czy poprzeć obecnego premiera i jego plan opuszczenia Unii Europejskiej 31 stycznia 2020 r., czy postawić na opozycyjną Partię Pracy pod przewodnictwem Jeremy’ego Corbyna i jego “radykalny” plan transformacji Zjednoczonego Królestwa.

Brytyjczycy mają dość niepewności, zagłosują za Brexitem 

Z najnowszych sondaży wynika, że Partia Konserwatywna pod przewodnictwem Borisa Johnsona jest na dobrej drodze do tego, by w grudniowych wyborach zdobyć największą przewagę od ponad trzydziestu lat, tj. od czasu wygranej Margaret Thatcher z 1987 roku.

Inwestorzy zdają się uważać, że pokrycie się finalnych wyników wyborów z sondażowymi byłoby najbardziej optymistycznym z możliwych rozwiązań. Osiągnięcie przez Partię Konserwatywną większości w parlamencie pozwoliłoby bowiem Borisowi Johnsonowi na przeforsowanie umowy brexitowej i sfinalizowanie całego rozwodu do końca stycznia 2020 r.

Boris Johnson doprowadzi Brexit do końca

Royal Bank of Canada widzi aż 60% szans na osiągnięcie przez Partie Konserwatywną większość parlamentarnej, co umożliwiłoby premierowi Zjednoczonego Królestwa realizację jego obietnic przedwyborczych mających na celu wyprowadzenie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Gdyby jednak do władzy doszła Partia Pracy, wówczas prawie wszystkie drogi prowadziłyby do drugiego referendum, w którym stosunkiem głosów 60 do 40 Brytyjczycy mieliby rzekomo opowiedzieć się za pozostaniem we wspólnocie.

Kurs funta najwyżej od maja br.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek trwających nieprzerwanie od pięciu dni wzrostów, rynek już wczoraj wybił górą z trwającej od połowy października br. konsolidacji, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 1.3170, bądź nawet 1.3315.

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD Daily

Kurs funta “najwyżej” od maja 2017 r.

Równie silną aprecjację funta dostrzec można także w relacji do euro. Na notowaniach pary walutowej EURGBP zauważymy bowiem, że wskutek dzisiejszych spadków rynek pokonał techniczny poziom wsparcia w wysokości 0.8495 i znalazł się na jednym z najniższych poziomów od maja 2017 roku.

Kurs euro do funta szterlinga
EURGBP Daily

Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, notowania EURGBP mogłyby docelowo osunąć się nawet w rejon 0.8350.

Kurs euro do funta szterlinga
EURGBP Weekly

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 3 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority, jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPorównywanie ofert kredytów hipotecznych – w jaki sposób?
Następny artykułIndeks S&P 500 wyhamowuje spadki, kurs dolara nadal traci – Świat Walut Marka Rogalskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here