Naga MarketsRishi Sunak

Minister finansów Wielkiej Brytanii Rishi Sunak jest gotowy wydać kolejne miliardy funtów na wsparcie gospodarki w ciągu najbliższych czterech miesięcy, ponieważ przedłużający się lockdown zagraża przetrwaniu wielu przedsiębiorstw. Okazuje się bowiem, że niektóre firmy pozostaną zamknięte co najmniej do 21 czerwca br.

  • Wielka Brytania przedłuży wsparcie dla firm i obywateli
  • Niektóre firmy pozostaną zamknięte przynajmniej do 21 czerwca br.
  • Brytyjczycy są zadowoleni z planów luzowania obostrzeń
  • Kurs funta rośnie 7. tydzień z rzędu 

Wielka Brytania zwiększy wsparcie dla gospodarki 

Według osób zaznajomionych z tematem, czterostopniowa mapa drogowa brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, mająca na celu zniesienie blokady, wpłynie na to, jak szybko zostaną wycofane dotacje z Ministerstwa Skarbu. Kluczowe programy pomocowe mają się zakończyć już w przyszłym miesiącu, ale Sunak przedłuży pomoc tak, by firmy i osoby prywatne nie stanęły nad przepaścią, gdy ograniczenia będą nadal obowiązywać.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Ludzie mogą być zaniepokojeni tym, co te zmiany oznaczają dla różnych pakietów wsparcia dla ludzi i dla gospodarki – powiedział Johnson członkom Parlamentu dodając, że przez czas trwania pandemii, rząd będzie nadal robił wszystko, co konieczne, aby chronić miejsca pracy i środki do życia w całej Wielkiej Brytanii.

Sunak stoi przed zadaniem wprowadzenia gospodarki na ścieżkę ożywienia po tym, jak w zeszłym roku doznała najgłębszego załamania od trzech stuleci. Deficyt budżetowy już bije rekordy po tym, jak kanclerz zobowiązał się do wydania 300 miliardów funtów (422 miliardów dolarów), aby pomóc służbie zdrowia i przedsiębiorstwom poradzić sobie z kryzysem, a suma ta ma wzrosnąć w przyszłym tygodniu.

Brytyjczycy zadowoleni z polityki rzadu Johnsona 

Sondaż przeprowadzony wśród 3 900 dorosłych Brytyjczyków przez YouGov wykazał, że blisko połowa – 46 proc. – uważa, że rząd dobrze wyważył kwestię zniesienia obostrzeń, podczas gdy 26 proc. uważa, że ministrowie działają zbyt szybko, a 16 proc., że zbyt wolno.

Według planu brytyjskiego premiera, biznesy takie jak kluby nocne będą zamknięte co najmniej do 21 czerwca, podczas gdy teatry, sale koncertowe i obiekty sportowe będą musiały przestrzegać ograniczeń dot. ilości osób, które mogą tam przebywać, co sprawi, że mimo otwarcia, wiele z nich w dalszym ciągu będzie nierentowne. Oznacza to, że wiele firm będzie zamkniętych przez prawie 200 dni z zaledwie kilkoma tygodniami mocno ograniczonego handlu w grudniu.

Kate Nicholl, dyrektor naczelna UKHospitality wskazuje, że duży pakiet wsparcia finansowego jest niezbędny.

Rządowa polityka wsparcia, która miałaby wkrótce wygasnąć obejmuje wypłatę zwolnionym pracownikom do 80% ich pensji, wakacje od podatku dochodowego oraz obniżony podatek od sprzedaży dla branży hotelarskiej i turystycznej. Kanclerz musi stawić czoła wezwaniom do przedłużenia tego wsparcia na tych samych warunkach.

Kurs funta najwyżej od kwietnia 2018 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs funta zauważalnie umocnił się w ostatnim czasie w relacji do dolara amerykańskiego. Wskutek tych wzrostów przekroczył on poziom 1,4080 USD, co jest najwyższa wyceną szterlinga od kwietnia 2018 roku i jedną z najwyższych od czasu pamiętnego referendum, w którym to Brytyjczycy opowiedzieli się za opuszczeniem przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej.

Weź udział w webinarze: Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu i poznaj najpopularniejsze formacje cenowe sygnalizujące odwrócenie bądź kontynuację trendu a także dowiedz się jak poprawnie interpretować formacje świecowe

GBPUSD Weekly

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cd projekt notowanie | waluty online | bitcoin analiza | euro | gpw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTrigon DM oczekuje, że Mercator zajmie miejsce Alior Banku w indeksie WIG20
Następny artykułBitcoin rośnie tylko dzięki niskim stopom proc., uważa współpracownik Geroge’a. W. Busha
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here