Kurs funta najwyżej od kwietnia 2017 r.! GBP powyżej 5,08 zł. Kurs euro, dolara i franka w piątek, 6 grudniaPiątkowa sesja przynosi ze sobą deprecjację polskiego złotego. Pod koniec tygodnia umacnia się on bowiem jedynie wobec euro. Wobec franka szwajcarskiego traci on dziś natomiast 0,15%, wobec funta 0,29% a wobec dolara amerykańskiego aż 0,46%. 


Kursy walut na rynku Forex w piątek, 6 grudnia 2019 r.

  • Polski złoty umacnia się wobec euro
  • Polski złoty osłabia się wobec franka szwajcarskiego, funta szterlinga i dolara amerykańskiego
  • Kurs euro EURPLN traci 0,02%
  • Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN zyskuje 0,15%
  • Kura funta GBPPLN zyskuje 0,29%
  • Kurs dolara USDPLN zyskuje 0,46%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8690 zł 6.12.2019, godzina 20:05
Kurs euro EURPLN 4,2763 zł 6.12.2019, godzina 20:05
Kurs funta GBPPLN 5,0836 zł 6.12.2019, godzina 20:05
Kurs franka CHFPLN 3,9072 zł 6.12.2019, godzina 20:05

Kurs euro spada 6 sesję z rzędu

Kurs euro traci w trakcie piątkowej sesji skromne 0,02%. Warto zwrócić uwagę, że jest to już szósty dzień z rzędu, kiedy wspólna waluta osłabia się wobec polskiego złotego. Spoglądając na notowania pary walutowej EURPLN zauważymy, że deprecjację tą zainicjowało odrzucenie technicznej strefy oporu w okolice 4,32 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby w najbliższym czasie osunąć się w okolice 4,2670 zł, 4,25 zł, bądź nawet 4,2380 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego w okolicy istotnego wsparcia

Kurs franka szwajcarskiego zyskuje w trakcie piątkowej sesji 0,15%. Spoglądając z nieco szerszej perspektywy na notowania pary walutowej CHFPLN zauważymy, że rynek w dalszym ciagu utrzymuje się powyżej technicznego wsparcia w wysokości 3,9030 zł. Biorąc pod uwagę, że poziom ten stanowi dolne ograniczenie trwającej od 12 listopada br. konsolidacji, dopiero trwałe zejście poniżej tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji kursu franka szwajcarskiego.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta najwyżej od kwietnia 2017 r.

Kurs funta zyskuje w trakcie piątkowej sesji 0,29%. Warto zwrócić uwagę, że wskutek trwającej od wtorku aprecjacji, kurs funta przekroczył barierę 5,08 zł i znalazł się na najwyższym poziomie od kwietnia 2017 roku. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 5,1250 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara znów powyżej 3,8690 zł

Kurs dolara zyskuje w trakcie piątkowej sesji aż 0,46%. Wskutek tych wzrostów kurs funta ponownie znalazł się powyżej technicznego poziomu w wysokości 3,8640 zł. W praktyce mogłoby to więc oznaczać próbę zanegowania wcześniejszych spadków. Jeżeli tylko wzrosty będą kontynuowane, kurs dolara mógłby w najbliższym czasie dotrzeć nawet w okolice 3,90 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBlok po 22 – 6 grudnia 2019: USD/JPY, EUR/NZD
Następny artykułWeekendowe kursy walut – euro, dolar, funt i frank w dół. Ile kosztuje złoty 7-8 grudnia 2019?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here