Kurs funta najwyżej od kwietnia 2017 r. Dokąd dotrą wzrosty GBPPLN, kursu euro, dolara i franka? Poniedziałkowe kursy walutPoniedziałkowa sesja przynosi ze sobą deprecjację polskiego złotego. Pod koniec dnia osłabia się on bowiem wobec euro, franka szwajcarskiego funta szterlinga, a nawet dolara amerykańskiego. 


Kursy walut na rynku Forex w poniedziałek, 9 grudnia 2019 r.

  • Polski złoty osłabia się wobec euro, franka szwajcarskiego, funta szterlinga i dolara amerykańskiego
  • Kurs euro EURPLN zyskuje 0,24%
  • Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN zyskuje 0,4%
  • Kura funta GBPPLN zyskuje 0,28%
  • Kurs dolara USDPLN zyskuje 0,21%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8745 zł 9.12.2019, godzina 21:10
Kurs euro EURPLN 4,2864 zł 9.12.2019, godzina 21:10
Kurs funta GBPPLN 5,0935 zł 9.12.2019, godzina 21:10
Kurs franka CHFPLN 3,9205 zł 9.12.2019, godzina 21:10

Kurs euro przerywa serię spadków

Kurs euro zyskuje w trakcie poniedziałkowej sesji 0,24%. Tym samym notowania wspólnej waluty przerwały trwającą od 29 listopada br. serię nieprzerwanych spadków. Spoglądając na wykres pary walutowej EURPLN zauważymy, że jeżeli tylko wzrosty byłyby kontynuowane, kurs euro mógłby w najbliższym czasie dotrzeć nawet w rejon 4,2960 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego powyżej 3,92 zł

Kurs franka szwajcarskiego zyskuje w trakcie poniedziałkowej sesji 0,4%. Spoglądając z nieco szerszej perspektywy na notowania pary walutowej CHFPLN zauważymy, że rynek odbił się wskutek tej aprecjacji od technicznego wsparcia w wysokości 3,90 zł. Biorąc pod uwagę, że poziom ten stanowi dolne ograniczenie trwającej od 12 listopada br. konsolidacji, jego trwałe odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 3,94 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta najwyżej od kwietnia 2017 r.

Kurs funta zyskuje w trakcie poniedziałkowej sesji 0,28%. Warto zwrócić uwagę, że wskutek trwającej od minionego wtorku aprecjacji, kurs funta przekroczył barierę 5,08 zł i znalazł się na najwyższym poziomie od kwietnia 2017 roku. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 5,1250 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara znów powyżej 3,8690 zł

Kurs dolara zyskuje w trakcie poniedziałkowej sesji 0,21%. Wskutek tych wzrostów kurs dolara ponownie znalazł się powyżej 3,87 zł. W praktyce mogłoby to więc oznaczać próbę zanegowania wcześniejszych spadków. Jeżeli tylko wzrosty będą kontynuowane, kurs dolara mógłby w najbliższym czasie dotrzeć nawet w okolice 3,90 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułING: Kurs funta ma ograniczone pole do wzrostów przed wyborami w UK
Następny artykułBlok po 22 – 9 grudnia 2019: Ropa WTI, GBP/NZD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here