Grafika przedstawiają atrybuty UKPoczątek sesji amerykańskiej w środę przyniósł dalsze umocnienie GBP. W efekcie kurs funta szterlinga zyskuje do wszystkich swoich głównych konkurentów na rynku walutowym i pogłębia dotychczasowe maksima. Do dolara znalazł się najwyżej od lipca 2018, do złotego i kursu euro natomiast na najwyższych poziomach od niemal dwóch lat.


GBP/USD rośnie drugą sesję z rzędu, kurs dolara traci

W związku z dzisiejszym umocnieniem, kurs GBP/USD narusza istotny poziom oporu na wysokości 1,33, który cena ostatni raz testowała we wrześniu ubiegłego roku. Jeżeli notowaniom udałoby się podejść pod 50% zniesienia spadków z 2018, wtedy pojawi się szansa zanegowania trendu niedźwiedzia dominującego na popularnym kablu.

kurs dolara do funta
Kurs funta wyraźnie zyskuje do dolara amerykańskiego. Źródło: Tradingview.com

Ruchy GBP/USD wynikają przede wszystkim z siły samego funta, gdyż dolar radzi sobie w środę relatywnie dobrze, silnie zyskując do walut Antypodów (NZD oraz AUD), tracąc jedynie do CAD i CHF.

Kurs euro pogłębia minima, EUR/GBP nie był tak nisko od kilkudziesięciu miesięcy

Wczorajsze wybicie zeszłorocznych minimów w okolicach 0,8630 na EUR/GBP spowodowało, że w środę kurs euro nadal traci do funta, przebijając poziom 0,8550 – ostatni raz cena znajdowała się tak nisko w maju 2017 roku. Deprecjacja o 2% z ostatnich sesji zostawia również w tyle szeroką konsolidację, która trzymała cenę w ryzach nieprzerwanie od września 2017:

kurs euro do funta
EUR/GBP wyraźnie się osuwa, kurs funta dominuje. Źródło: Tradingview.com

W tym momencie istotniejsze wsparcia rysują się dopiero na minimach marcowych (0,8400), a wybity poziom 0,8600 powinien pełnić rolę ważnego oporu (o ile cena zamknie się na dzisiejszych poziomach).

Kurs złotego pogłębia tegoroczne minima, GBP już po 5,06 zł

Ostatni raz za jednego funta płacono 5,06 zł w połowie kwietnia 2017 roku. Od początku tygodnia GBP/PLN zyskuje już ponad 6 groszy i niewiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie powróci do okrągłego i psychologicznego pułapu 5 złotych:

kurs złotego do funta
Kurs funta zwiększa swoją przewagę do złotówki. Źródło: Tradingview.com

Chociaż na pozostałych głównych walutach nie widać tak dużej słabości złotówki, to funt wyraźnie zdominował nie tylko waluty krajów rozwiniętych, ale również i krajów wschodzących, w tym Polski.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here