Kurs polskiego złotego nie może zaliczyć minionego tygodnia do udanych. Osłabiał się on bowiem wobec euro, funta, franka i dolara.  

  • kurs euro (EURPLN) zyskał ponad 16 groszy
  • Kurs euro kończy wzrosty?
  • kurs franka szwajcarskiego (CHFPLN) poniżej 4 zł
  • kurs funta (GBPPLN) testuje istotny opór
  • kurs dolara (USDPLN) najwyżej od kwietnia 2017 r.
  • kurs dolara (USDPLN) zmierza w kierunku 4 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3372 Euro
USDPLN 3,9116 dolar
GBPPLN 4,7503 funt
CHFPLN 3,9995 frank

Kurs euro zyskał ponad 16 groszy! To koniec wzrostów?

Kurs euro (EUR) rozpoczął miniony tydzień niezwykle dynamicznymi wzrostami, powiększając tym samym trwającą od początku lipca br. aprecjację do ponad 16 groszy, co odpowiadało 3,79%. Wskutek tych wzrostów, kurs wspólnej waluty dotarł w rejon 4,40 zł, gdzie w godzinach popołudniowych czwartkowej sesji pojawiła się silna reakcja podażowa.

Finalnie, notowania pary walutowej EURPLN zakończyły czwartkową sesję notując 0,07% spadki tworzące pro-spadkową świecę pin-bar sygnalizującą potencjalne odrzucenie horyzontalnego oporu w wysokości 4,40 zł. Piątkowa sesja przyniosła ze sobą jeszcze większą deprecjację wspólnej waluty, w efekcie czego kurs euro osunął się poniżej ostatnio pokonanego oporu tj. 4,3430 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania rejonu 4,3150 zł, bądź nawet 4,2750 zł.

Kurs euro zyskał ponad 16 groszy! To koniec wzrostów-
Kurs euro zyskał ponad 16 groszy! To koniec wzrostów?

Kurs franka szwajcarskiego znów poniżej 4 zł

Kurs franka szwajcarskiego wybił w minionym tygodniu powyżej 4 zł, co było najwyższą jego wyceną od lutego 2017 roku. Pod koniec tygodnia znów pojawiła się jednak większa reakcja podażowa i ostatecznie, w trakcie piątkowej sesji kurs frank znów znalazł się poniżej 4 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się, że kurs franka osunie się w rejon 3,92 zł, bądź nawet 3,86 zł.

Kurs franka szwajcarskiego znów poniżej 4 zł
Kurs franka szwajcarskiego znów poniżej 4 zł

Kurs funta największym wygranym tygodnia

Kurs funta zyskiwał nieprzerwanie od poniedziałku do czwartku. Wskutek tych wzrostów kurs funta zyskał niemal 15 groszy co odpowiadało 3,22% Dzięki temu, kurs funta był na przestrzeni minionego tygodnia najsilniejszą walutą grupy G8. Wzrosty te doprowadziły notowania pary walutowej GBPPLN z poziomu 4,6375 zł, aż w rejon pokonanej już jakiś czas temu linii tendencji wzrostowej. Dopiero tam, w piątek pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli opór ten został trwale odrzucony, kurs funta mógłby wrócić do spadków.

Kurs funta największym wygranym tygodnia
Kurs funta największym wygranym tygodnia

Kurs dolara najwyżej od kwietnia 2017 r.

Kurs dolara wybił w minionym tygodniu z kanału wzrostowego. Wskutek tej aprecjacji, kurs dolara znalazł się na najwyższym poziomie od kwietnia 2017 roku. W trakcie piątkowej sesji pojawiła się jednak większa reakcja podażowa. Mimo to, ogólne nastawienie rynku w dalszym ciagu wygląda dość optymistycznie. Okazuje się bowiem, że nawet jeżeli w najbliższym czasie kurs dolara osunie się niżej, spadki te mogłyby okazać się jedynie korektą. Pozostaje jedynie pytanie, czy w okolicy górnego ograniczenia wcześniejszego kanału pojawi się większa reakcja popytowa. Jeżeli tak, kurs euro mógłby docelowo wzrosnąć nawet powyżej 4 zł.

Kurs dolara najwyżej od kwietnia 2017 r.
Kurs dolara najwyżej od kwietnia 2017 r.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin odrabia straty! Cena BTC wzrosła już o ponad 10%
Następny artykułEthereum szykuje się do kolejnego hard forka
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here