Kurs funta największym wygranym tygodnia! CHF podrożał o ponad 3 gr. Miniony tydzień przebiegał na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. Z początkiem tygodnia polski złoty znacząco umacniał się bowiem w relacji do euro, funta i dolara amerykańskiego. Tendencja ta nie trwała jednak zbyt długo. Na szczególną uwagę zasługuje także kurs franka szwajcarskiego, który znalazł się na najwyższym poziomie od października 2019 r.


Kursy walut na rynku Forex w sobotę, 18 stycznia 2020 r.

  • Kurs euro EURPLN wzrósł w ciągu tygodnia o 0,07%
  • Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN wzrósł w ciągu tygodnia o 0,86%
  • Kura funta GBPPLN spadł w ciągu tygodnia o 0,06%
  • Kurs dolara USDPLN wzrósł w ciągu tygodnia o 0,32%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8227 zł 18.01.2020, godzina 17:30
Kurs euro EURPLN 4,2396 zł 18.01.2020, godzina 17:30
Kurs funta GBPPLN 4,9733 zł 18.01.2020, godzina 17:30
Kurs franka CHFPLN 3,9489 zł 18.01.2020, godzina 17:30

Kurs euro

Kurs euro rozpoczął miniony tydzień dość wyraźnymi spadkami, wskutek których osunął się on o 0,90%, co stanowiło niemal 4. W ten sposób kurs euro znalazł się na najniższym poziomie od drugiej połowy kwietnia 2018 roku. Tendencja ta choć silna, to nie trwała jednak zbyt długo. W drugiej połowie tygodnia pojawiła się bowiem reakcja popytowa i finalnie kurs euro zakończył tydzień zyskując wobec polskiego złotego 0,07%. Warto zwrócić uwagę, że jeżeli tylko tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, notowania pary walutowej EURPLN mogłyby dotrzeć w najbliższym czasie w okolice 4.2510.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego

Kurs franka szwajcarskiego przez cały miniony tydzień umacniał się wobec polskiego złotego. Finalny zasięg tej aprecjacji wyniósł w minionym tygodniu 0,86%, co stanowi nieco ponad 3 grosze. Spoglądając z nieco szerszej perspektywy na notowania pary walutowej CHFPLN zauważymy, że rynek ten od pewnego czasu poruszał się w trendzie horyzontalnym tworzącym formację wzrostowego trójkąta prostokątnego, którego górne ograniczenie stanowiło ostatnio pokonane wsparcie w okolicy 3.94 zł. Dzięki ostatnim wzrostom, rynek wybił jednak z tej formacji górą, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji w rejon 3.99 zł, bądź nawet 4.05 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta

Kurs funta rozpoczął miniony tydzień dość wyraźnymi spadkami, wskutek których osunął się on o 1,69%, co stanowiło ponad 8 groszy. W ten sposób kurs finta znalazł się na najniższym poziomie od połowy października 2019 roku. Tendencja ta choć silna, to nie trwałą jednak zbyt długo. Już we wtorek pojawiła się bowiem silna reakcja popytowa i finalnie kurs funta zakończył spadkami na poziomie zaledwie 0,06%.

Dzięki trwającym od wtorku wzrostom kurs funta dotarł w okolice pokonanego w poniedziałek wsparcia (teraz oporu). Biorąc pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniam 61.8% korekty Fibonacciego oraz uwzględniając, że już w piątek pojawiła się tu reakcja podażowa, niewykluczone, że w najbliższym czasie strefa ta zostanie odrzucona. Jeżeli tak się stanie, kurs funta mógłby nawet wrócić do spadków.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara

Spoglądając na notowania pary walutowej USDPLN zauważymy, że wskutek trwających od poniedziałku spadków kurs dolara osunął się o 1,03%, co stanowiło niemal 4%. Dzięki tym spadkom kurs dolara znalazł się na najniższym poziomie od lipca 2019 r. Mimo to, w drugiej połowie tygodnia pojawiła się silna reakcja popytowa, w efekcie czego kurs dolara zakończył tydzień wzrastając o 0,32%, co stanowi ponad 1 grosz. Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że na drodze do dalszej aprecjacji juz wkrótce stanąć może techniczny opór w okolicy 3.8250 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPsychologia tradingu – darmowy webinar z Comparic.pl już dzisiaj o 20:00
Następny artykułGiełdowe przemyślenia vol. 2 – czyli od praktyka słów kilka
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here