symbole funtaŚrodowa sesja przebiegała na rynku wolutowym dość interesująco. Wszystko to za sprawą kilku istotnych publikacji makroekonomicznych, które miały istotny wpływ na notowania walut grupy G8. Warto zwrócić uwagę, że euro, funt, frank oraz dolar zyskują dziś wobec polskiego złotego. W chwili pisania tego artykułu najsilniejszą aprecjację dostrzec można na notowaniach pary GBP/PLN.


Kurs euro odrabia kwietniowe spadki

Kurs euro tracił wobec polskiego złotego przez zdecydowaną większość miesiąca. Dopiero w ubiegły czwartek (18 kwietnia 2019 r.) pojawiła się większa reakcja popytowa, wskutek której aż po dziś dzień obserwujemy aprecjację wspólnej waluty. Dzięki dzisiejszym wzrostom rynek znów znalazł się powyżej pokonanej niedawno linii tendencji wzrostowej, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów w rejon 4.3050 zł. Obecnie za jedno euro zapłacić trzeba natomiast 4.2955 zł.

Frank szwajcarski odrzuca istotne wsparcie

Kurs franka nie może zaliczyć kwietnia do udanych. W tym czasie osunął się on bowiem o ponad 3% z okolic 3.86 zł do 3.74 zł, gdzie już pod koniec ubiegłego tygodnia pojawiła się reakcja popytowa. Mimo, że od początku tygodnia znów obserwowaliśmy spokojne spadki, to dzisiejsza aprecjacja franka daje nadzieję na powstanie jakiegoś większego odbicia. By tak się jednak mogło stać, rynek musiałby najpierw pokonać techniczną strefę oporu w okolicy 3.7750 zł. W chwili obecnej za franka zapłacić trzeba natomiast 3.7680 zł.

Kurs funta najwyżej od 11 kwietnia br.

Kurs funta osunął się w ostatnim czasie z 5.06 zł do 4.9222 zł, gdzie dokładnie tydzień temu pojawiła się większa reakcja popytowa. W trakcie środowej sesji kurs funta również zyskuje na wartości i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, notowania pary walutowej GBP/PLN mogłyby dotrzeć nawet w okolice 5.06 zł. W chwili obecnej za funta szterlinga zapłacić trzeba natomiast 4.9695 zł.

Dolar amerykański najdroższy od 2 kwietnia br.

Kurs dolara amerykańskiego również zaliczyć może ostatni tydzień do udanych. Wskutek trwających od ubiegłej środy wzrostów dolar zyskał już bowiem ponad 1,7% dzięki czemu obecnie jest najdroższy od 2 kwietnia br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, notowania pary walutowej USD/PLN mogłyby dotrzeć nawet w okolice 3.8550 zł. By tak się jednak mogło stać, rynek musiałby najpierw pokonać obecnie testowany opór w rejonie 3.84 zł. W chwili obecnej za jednego dolara zapłacić trzeba natomiast 3.8384 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here