Polski złoty nie może zaliczyć środowej sesji do udanych. Osłabia się on bowiem dziś w stosunku do euro, franka szwajcarskiego, funta szterlinga i dolara amerykańskiego. Najsilniejszą spośród wymienionych walut jest dziś frank, który zyskuje aż 0,60%.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2684 euro
USDPLN 3,8095 dolar
GBPPLN 4,8080 funt
CHFPLN 3,8216 frank

Kurs euro testuje techniczny opór

Kurs euro zyskuje w trakcie środowej sesji 0,18%. W wyniku tych wzrostów notowania pary walutowej EURPLN dotarły do ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 4,27 zł. Jeżeli tylko poziom ten zostanie trwale pokonany, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji wspólnej waluty. Póki co, kurs euro znajduje się jednak jeszcze poniżej tej strefy.

Kurs euro testuje techniczny opór

Kurs franka powyżej 3,82 zł

Kurs franka szwajcarskiego zyskuje w trakcie środowej sesji 0,55%. W chwili obecnej trzeba za niego zapłącić już 3,8216 zł. Biorąc pod uwagę ubiegłotygodniowe odbicie od technicznego wsparcia w wysokości 3,7824, niewykluczone, że jeżeli tylko tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, kurs franka dotrze ponownie w okolice 3,86 zł.

Kurs franka powyżej 3,82 zł

Kurs funta powyżej 4,80 zł

Kurs funta osunął się na przestrzeni ostatnich tygodni o niemal 30 groszy. Wyprzedaż ta doprowadziła już do pokonania dwóch technicznych poziomów wsparcia, by ostatecznie przetestować linię tendencji wzrostowej. Tam też już wczoraj pojawiła się większa reakcja popytowa. W trakcie środowej sesji funt zyskuje już 0,60% i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania poziomu 4,8580 zł.

Kurs funta powyżej 4,80 zł

Kurs dolara coraz bliżej istotnego oporu

Kurs dolara zyskuje w trakcie środowej sesji jedynie 0,06%. Warto w tym miejscy zwrócić jednak uwagę, iż zbliża się on w okolice technicznej strefy oporu i mierzenia 50% korekty Fibonacciego. Gdyby tylko poziom ten został trwale odrzucony, kurs dolara mógłby znów się osunąć. Wiele będzie tu prawdopodobnie zależeć od wydźwięku dzisiejszej decyzji monetarnej FOMC.

Kurs dolara coraz bliżej istotnego oporu

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułŚrodowy przegląd rynków – FOMC w centrum uwagi. Czy Fed zapowie luzowanie polityki monetarnej?
Następny artykułProjekt Faireum – przywrócić zaufanie do branży gier hazardowych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here