Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych mogących przyczynić się do powstania większej zmienności na notowaniach popularnych walut. Wsród najistotniejszych bez wątpienia wymienić należy dane dot. dynamiki wzrostu gospodarczego strefy euro.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z raportu Eurostatu wynika, że gospodarka strefy euro rozwijała się w trzecim kwartale br. w stosunku do drugiego kwartału br. w tempie 12,7 proc., co nie tylko znacząco przewyższa oczekiwania ekonomistów zakładające wzrost na poziomie 9,4 proc., lecz jest również najlepszym odczytem w historii. Warto tu jednak zwrócić uwagę, że dynamiczny wzrost zakażeń koronawirusem oraz wprowadzone z tego powodu restrykcje sprawią prawdopodobnie, iż w czwartym kwartale ożywienie gospodarcze zauważalnie przyhamuje.

Kurs funta największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:55 zauważymy, że kursy popularnych walut utrzymywały się dziś na względnie stabilnych poziomach. Dolar amerykański nieznacznie umacniał się w stosunku do większości z nich. Jego deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec dolara australijskiego i funta szterlinga.

Dane z godz. 16:55 | Źródło: finviz.com

Kurs euro spada piątą sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro osłabia się w relacji do dolara amerykańskiego nieprzerwanie od początku tygodnia. Wskutek tak znacznej deprecjacji rynek pokonał już techniczne wsparcie w wysokości 1,17 USD i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania okolic 1,1650 USD, bądź nawet 1,15 USD.

EURUSD Daily

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJuż 55 proc. amerykańskich inwestorów interesuje się BTC! To wieszczy hossę?
Następny artykułWIG20 stracił w piątek 1,74%. Allegro straciło na zamknięciu aż 6,39%!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here