Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Stany Zjednoczone obchodzą dziś bowiem Dzień Pamięci a w Wielkiej Brytanii przypada jedno z corocznych świąt bankowych. W związku z tym, Amerykanie i Brytyjczycy cieszą się długim weekendem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Fakt ten sprawił, że w ciągu dnia nie poznaliśmy ani jednej istotnej publikacji makroekonomicznej mogącej przyczynić się do powstania większej zmienności na notowaniach którejkolwiek z popularnych walut.

Kurs funta największym wgranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 17:00 zauważymy, ze dolar amerykański umacniał się dziś jedynie symbolicznie w stosunku do euro, franka szwajcarskiego i jena japońskiego. Jego niewielką deprecjację dostrzec można było natomiast w relacji do dolara nowozelandzkiego, australijskiego i kanadyjskiego oraz funta szterlinga.

Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

Kurs euro w okolicy istotnego wsparcia

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że rynek ten już od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym między 1,0775 a 1,0990. Po czwartkowych i piątkowych spadkach, dziś przyszedł czas na swego rodzaju stabilizację.

EURUSD Daily

Na interwale 4-godzinowym dostrzeżemy, że wskutek spadków z drugiej połowy minionego tygodnia rynek dotarł w okolice dość istotnego wsparcia. Przez całą poniedziałkową sesję poruszał się on wewnątrz niezwykle wąskiej konsolidacji i prawdopodobnie kierunek wybicia z tego boxu określi przyszły kierunek ruchu na notowaniach EURUSD.

EURUSD H4

Autor poleca:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGBP/AUD – z perspektywą dalszych spadków – analiza dla początkujących
Następny artykułPoniedziałek na GPW: Zielono na WIG20. CDR podbija kolejny rekord. Mocno w górę JSW, DINO i PGNiG
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here