Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle interesująco. Polski złoty umacniał się znacząco wobec euro, franka szwajcarskiego i dolara amerykańskiego. Jedynie funt szterling okazał się dziś silniejszy niż PLN. 


  • kurs euro poniżej 4,32 zł
  • Kurs franka zmierza w kierunku 3,92 zł
  • Kurs funta (GBPPLN) w okolicy istotnego oporu
  • kurs dolara (USDPLN) poniżej 3,90 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3195 Euro
USDPLN 3,8998 dolar
GBPPLN 4,8656 funt
CHFPLN 3,9376 frank

Kurs euro pokonał kluczową strefę wsparcia

Kurs euro traci w tracie piątkowej sesji aż 0,41%. Wskutek tej deprecjacji, cena wspólnej waluty osunęła się poniżej 4,32 zł, co jest najniższym poziomem od ponad miesiąca. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że już w rejonie 4,3150 zł znajduje się horyzontalne wsparcie, w okolicy którego mogłaby pojawić się reakcja popytowa. Jeżeli tak się nie stanie i poziom ten zostanie pokonany, wówczas kurs euro mógłby osunąć się do 4,2750 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka zmierza w kierunku 3,92 zł

Wskutek trwających od wtorku wzrostów kurs pary walutowej CHFPLN dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. Tam jednak już wczoraj pojawiła się silna reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy. Piątkowa sesja przyniosła ze sobą dalszą deprecjację CHF, w efekcie czego kurs franka znajduje się obecnie na najniższym poziomie od początku sierpnia br. Jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, kurs franka szwajcarskiego mógłby osunąć się w rejon 3,92 zł, bądź nawet 3,86 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta testuje istotny opór

Kurs funta od kilku dni utrzymuje się w okolicy technicznego oporu w wysokości 4,8580 zł. Teoretycznie, dopiero trwałe pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji kursu funta, dla której realnym zasięgiem mogłyby okazać się nawet okolice 4,9250 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara poniżej 3,90 zł

Kurs dolara traci w trakcie piątkowej sesji aż 0,51%. Wskutek tej deprecjacji notowania pary walutowej USDPLN osunęły się w okolice górnego ograniczenia wcześniejszego kanału wzrostowego. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna większa reakcja popytowa mogąca sygnalizować potencjalne odrzucenie tej strefy. Jej trwałe pokonanie mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszej deprecjacji dolara amerykańskiego.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here