Naga Markets



Dziś ostatnia sesja lipca 2020 r. Ten miesiąc nie był zbyt łaskawy dla dolara amerykańskiego. USD osłabiał się bowiem w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Największą jego deprecjację dostrzec można było w relacji do euro i funta szterlinga, który okazał się w lipcu najsilniejszą walutą G8.

  • Dolar amerykański najsłabszą spośród walut grupy G8
  • Funt szterling najsilniejszą spośród walut grupy G8
  • Kurs funta rośnie 11. sesję z rzędu
  • GBP/USD zalicza najdłuższą wzrostową serię w historii 
  • Kurs funta zyskiwał wobec dolara amerykańskiego przez 22 z 24 ostatnich sesji

Kurs funta najsilniejsza spośród walut G8

Biorąc pod uwagę zmienność na notowaniach walut grupy G8 zauważymy, że największym wybranym lipca jest funta szterling, a największym przegranym dolar amerykański.

Źródło: finviz.com

Kurs funta zalicza najdłuższą wzrostowa serię w historii

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że funt umacnia się wobec dolara amerykańskiego już 11 sesję z rzędu, co jest najdłuższą wzrostową serią w historii notowań tej pary walutowej (a przynajmniej od grudnia 1979 roku). Warto zwrócić uwagę, że GBP zyskiwał w relacji do USD w trakcie 22 z 24 ostatnich sesji.

Wskutek tak znacznej aprecjacji, kurs funta pokonał niedawno niezwykle istotny opór w wysokości 1,2760 USD i znalazł się na najwyższym poziomie od pierwszej połowy marca br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, GBP mógłby wzrosnąć docelowo nawet w okolice 1,3340 USD.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

GBPUSD Daily

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,0950 zł w piątek 31 lipca
Następny artykułKurs euro (EUR/USD) w okolicach 1,1907. Czy na początku tygodnia zobaczymy 1,20?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here