Naga MarketsCzwartkowa sesja przebiega na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. Mimo, że publikacja najważniejszego raportu z amerykańskiego rynku pracy wciąż jeszcze przed nami, to zmienność na notowaniach poszczególnych walut jest całkiem spora. Największe wzrosty wykazują dziś kursy funta i dolara nowozelandzkiego, natomiast spadki kurs euro.


Kurs funta największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 13:30 zauważymy, że dolar amerykański osłabia się dziś w stosunku do dolara kanadyjskiego, australijskiego i nowozelandzkiego oraz w relacji do funta szterlinga. Jego aprecjację dostrzec można natomiast wobec franka szwajcarskiego, jena japońskiego i euro.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 13:30 | Źródło: finviz.com

Kurs euro spada od dwóch tygodni

Biorąc pod uwagę osłabienie kursu euro i umocnienie funta, największą zmienność w trakcie czwartkowej sesji dostrzec można oczywiście na notowaniach pary walutowej EURGBP.

Warto zwrócić uwagę, że kurs euro osłabia się w relacji do funta niemal nieprzerwanie od dwóch tygodni. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania poziomu 0.8585, bądź nawet 0.83.

Kurs euro do funta
EURGBP Weekly

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDolar zatrzymuje zwyżki? Sytuacja techniczna EUR/USD, USD/NOK, GBP/USD
Następny artykułJaką rolę pełnią krajowe TFI w finansowaniu gospodarki?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here