Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Większą zmienność dostrzec mogliśmy bowiem jedynie na notowaniach funta szterlinga, który według danych z godziny 16:30 umacniał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8, będąc tym samym najsilniejszą spośród nich. Po drugiej stronie tego zestawienia znalazł się natomiast kurs euro, który był najsłabszą spośród walut G8.

Za tak znaczną aprecjację kursu funta odpowiedzialna jest m.in. wypowiedź Marka Carneya, który oznajmił, że ma dużo szczęścia, ponieważ w swojej kadencji na stanowisku gubernatora Banku Anglii nie musiał obniżać stóp procentowych poniżej zera, co w jego ocenie zaszkodziłoby gospodarce Wielkiej Brytanii.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:30 | Źródło: finviz.com

Kurs funta największym wygranym czwartkowej sesji
GBP zyskuje czwartą sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek trwających od początku tygodnia wzrostów rynek dotarł dziś w okolice pokonanej w minionym tygodniu linii lokalnej tendencji wzrostowej. Póki co nie pojawiła się tu jednak jeszcze żadna reakcja podażowa, która mogłaby sygnalizować potencjalne odrzucenie tego oporu i powrót do spadków.

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD Daily

Kurs euro największym przegranym czwartkowej sesji
EUR najniżej od kwietnia 2017 roku

Na notowaniach pary walutowej EURUSD zauważymy natomiast, że kurs euro osuwa się niemal nieprzerwanie od blisko dwóch tygodni. Fakt ten sprawił, że wspólna waluta jest w stosunku do dolara amerykańskiego najsłabsza od kwietnia 2017 roku.

Kurs euro do dolara amerykańskiego
EURUSD Daily

Spoglądając na interwał tygodniowy zauważymy, że jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby docelowo osunąć się nawet w okolice dolnego ograniczenia kanału spadkowego tj. 4.0740.

Kurs euro do dolara amerykańskiego
EURUSD Weekly

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 3 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority, jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGPW: WIG-Energia na minimach – akcje Energa, Tauron, Enea, PGE i PGNiG oczami Marcina Tuszkiewicza
Następny artykułRośnie presja na deprecjację euro. EURUSD z celem na 1,05 USD?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here