Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. Przez wzgląd, iż dziś pierwszy piątek października, punktualnie o godz. 14:30 poznaliśmy raport z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Wynika z niego, że zmiana zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym (NFP) wyniosła we wrześniu 2020 roku zaledwie 661 tys. etatów, co okazało się nie lada rozczarowaniem. Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierała jednak dodatnia rewizja ubiegło-miesięcznego rezultatu (do 1,489 mln. z 1,371 mln.), co przyczyniło się do spadu stopy bezrobocia z 8,4% aż do 7,9%.

Istotnym dla rynków była także informacja o pozytywnych wynikach testów na Covid-19 u Donalda i Melanii Trump.

Kurs funta największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:30 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do większości walut grupy G8. Jego deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie w relacji do jena japońskiego i funta szterlinga.

Dane z godz. 16:30 | Źródło: finviz.com

Kurs euro pod presją podaży

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że wskutek niedawnych wzrostów rynek dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli tyle strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs euro mógłby osunąć się nawet do 1,15 USD.

EURUSD H4

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułObroty na akcjach z New Connect wzrosły we wrześniu o 645% r/r!
Następny artykuł4 spółki z GPW podczas piątkowej sesji odnotowały roczne rekordy notowań!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here