Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych publikacji makroekonomicznych. Jedyny spośród opublikowanych dziś raportów, który zasługiwał na szczególną uwagę poznaliśmy dopiero o godzinie 14:30 i dotyczył amerykańskiego rynku pracy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Już niemal 50 mln osób w USA straciło pracę z powodu koronawirusa

Jak wynika z najnowszego raportu amerykańskiego Departamentu Pracy (Department of Labor), pomimo i tak już “optymistycznych” prognoz zakładających wzrost “jedynie” o 1,375 mln., w tygodniu kończącym się  4 lipca 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 1,314 miliona. Mimo, że jest to spadek o 99 tys. w stosunku do poprzedniego tygodnia, to jednak wciąż pozostaje jednym z najgorszych odczytów w historii.

Warto zwrócić uwagę, że jest to już 16. tak znaczny wzrost ilości złożonych wstępnie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z rzędu. Okazuje się więc, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych, na przestrzeni ostatnich szesnastu tygodni pracę z powodu globalnej pandemii koronawirusa straciło aż 49,961 mln osób.

Kurs funta największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:00 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunki do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego jedynie symboliczną aprecjację dostrzec można było tylko w relacji do euro. Największą deprecjację USD dostrzec można było natomiast w relacji do dolara nowozelandzkiego i funta szterlinga.

Dane z godz. 16:00 | Źródło: finviz.com

Kurs funta rośnie 8. sesje z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że funt szterling umacnia się w relacji do dolara amerykańskiego już siódmą sesję z rzędu. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby wzrosnąć do 1,2740 USD.

GBPUSD Daily

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNG Games testuje historyczny szczyt. Akcje drożeją o 15%!
Następny artykułKGHM liderem czwartkowych wzrostów! Akcje najdroższe od początku lipca 2019 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here