Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu publikacji makroekonomicznych mogących przyczynić się do powstania ponadprzeciętnej zmienności na notowaniach popularnych walut.

Kurs funta największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 20:45 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jego najmniejszą deprecjację dostrzec można było w relacji do franka szwajcarskiego, a największą wobec funta szterlinga.

Dane z godz. 20:45 | Źródło: finviz.com

Kurs euro najwyżej od maja 2018 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro umacnia się wobec dolara amerykańskiego już 9 tydzień z rzędu. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że kurs euro znalazł się dziś na najwyższym poziomie od maja 2018 roku. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, wspólna waluta mogłaby wkrótce zrealizować niedawną projekcję analityków Goldman Sachs wskazujących, iż kurs euro wzrośnie do 1,25 USD (czerwona linia na poniższym wykresie).

EURUSD Weekly

Kurs funta najwyżej od grudnia 2019 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że kurs funta umacnia się w relacji do dolara amerykańskiego czwartą sesję z rzędu. GBP zyskiwał także wobec USD przez 18 z 23 ostatnich sesji. Tak znaczna aprecjacja brytyjskiej waluty sprawiła, że kurs funta pokonał dziś kolejny, techniczny opór i znalazł się na najwyższym poziomie od grudnia 2019 r. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby w najbliższym czasie wzrosnąć nawet do 1,3340 USD.

GBPUSD Daily

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAż 11 spółek z GPW podczas wtorkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!
Następny artykułBlok po 22 – 18 sierpnia 2020: GBP/USD, Złoto
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here