Kurs funta największym wygranym dnia! GBP podrożał o ponad 4 gr. Co dalej z kursem euro i dolara?Piątkowa sesja przyniosła ze sobą całkiem sporą zmienność na rynku walutowym. Największym wygranym dnia okazał się kurs funta, wskutek miażdżącej wygranej Partii Konserwatywnej w przedterminowych wyborach parlamentarnych podrożał o ponad 4 grosze. Zdecydowanie gorzej radziły sobie natomiast kursy euro i dolara, które traciły kolejno 0,40% oraz 0,30%.


Kursy walut na rynku Forex w piątek, 13 grudnia 2019 r.

  • Polski złoty osłabia się wobec funta szterlinga
  • Polski złoty umacnia się wobec euro i dolara amerykańskiego
  • Kurs euro EURPLN spada o 0,40%
  • Kura funta GBPPLN rośnie o 0,91%
  • Kurs dolara USDPLN spada o 0,30%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8378 zł 13.12.2019, godzina 23:00
Kurs euro EURPLN 4,2681 zł 13.12.2019, godzina 23:00
Kurs funta GBPPLN 5,1174 zł 13.12.2019, godzina 23:00
Kurs franka CHFPLN 3,9008 zł 13.12.2019, godzina 23:00

Kurs euro 

Kurs euro traci w trakcie piątkowej sesji 0,40%. Wskutek dzisiejszej deprecjacji, kurs euro osunął się poniżej techniczne wsparcia w wysokości 4.2720 zł. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 4.2510 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta 

Kurs funta zyskuje w trakcie piątkowej sesji aż 0,91%, choć w skrajnym momencie wzrosty te wynosiły 2,12%. Fakt ten sprawił, że notowania GBP znalazły się w skrajnym momencie powyżej 5.17 zł, co było najwyższą wyceną od początku stycznia 2017 r. Pod koniec tygodnia kurs funta znajduje się jednak nieco poniżej technicznego oporu w wysokości 5.1250. Z czysto technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji kursu funta.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara 

Kurs dolara traci w trakcie piątkowej sesji 0,30%. Spoglądając na notowania pary walutowej USDPLN zauważymy, że rynek od 29 listopada br. znajduje się w tendencji spadkowej, która mogłaby w konsekwencji doprowadzić kurs dolara nawet w rejon 3.81 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułFunt w górę, dolar w dół – podsumowanie tygodnia z Solution One
Następny artykułZastosuj podejście 3M, by polepszyć swoje rezultaty – Nial Fuller
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here