Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle interesująco. W ciągu dnia poznaliśmy bowiem najnowsze dane z amerykańskiego rynku pracy. Z raportu amerykańskiego biura pracy (BLS) wynika, że zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w maju 2020 roku wyniosła +2,5 mln. etatów. Oznacza to, że na przestrzeni minionego miesiąca w samych tylko Stanach Zjednoczonych przybyło ponad 2,5 miliona miejsc pracy. To największy wzrost zatrudnienia od początku zbierania tego typu danych. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, iż jest to wynik zdecydowanie lepszy od prognoz ekonomistów zakładających spadek o 8 mln.

Fakt ten sprawił, że stopa bezrobocia spadła o 1,4 punktu procentowego do 13,3 proc. z 14,7 proc. raportowanego jeszcze w kwietniu br. Jest to nieznacznie pocieszenie po tym jak miesiąc temu zanotowano najwyższą stopę i największy miesięczny wzrost w historii prowadzenia badań.

Kurs funta największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:40 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do euro, jena japońskiego i franka szwajcarskiego. Jego deprecjację dostrzec można było natomiast w relacji do dolarów australijskiego, kanadyjskiego i nowozelandzkiego oraz funta szterlinga.

Dane z godz. 17:30 | Źródło: finviz.com

Kurs euro przerywa najdłuższą od 16 lat serię wzrostów 

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że euro zyskiwał w relacji do dolara amerykańskiego nieprzerwanie przez dziewięć sesji z rzędu, co było najdłuższą wzrostową serią od października 2004 roku, kiedy to aprecjacja również trwała 9 dni. Wskutek tak znacznej aprecjacji, kurs euro znalazł się na najwyższym poziomie od 12 marca.

EURUSD Daily

Kurs funta rośnie 7. sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs funta zyskuje w relacji do dolara amerykańskiego już siódmą sesję z rzędu, co jest najdłuższą wzrostową serią od listopada 2017 roku, kiedy rynek ten również zyskiwał nieprzerwanie przez 7 dni.

Warto zwrócić uwagę, że w skutek dzisiejszej aprecjacji kurs funta pokonał lokalny opór w wysokości 1,2640 i znalazł się na najwyższym poziomie od pierwszej połowy marca br. Potencjał do dalszych wzrostów wydaje się jednak dość mocno ograniczony, gdyż rynek ten znajduje się obecnie w okolicy kolejnego, niezwykle istotnego oporu.

GBPUSD Daily

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCzy opory wytrzymają napór byków? Przegląd GPW Marcina Tuszkiewicza
Następny artykułAż 15 spółek z GPW podczas piątkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here