Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja przebiegała na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. Spośród opublikowanych dziś raportów makroekonomicznych, na szczególną uwagę zasługiwały bowiem jedynie dane dot. dynamiki wzrostu gospodarczego w Zjednoczonym Królestwie i zmiany poziomu zapasów ropy naftowej w amerykańskich magazynach:

Kurs funta największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność od godz. 17:00 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego jedynie symboliczną aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie w relacji do euro. Na uwagę zasługuje także fakt, że mimo fatalnych danych z brytyjskiej gospodarki, kurs funta okazał się najsilniejszą walutą G8.

Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

Kurs funta rośnie 3. sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że kurs funta zyskuje w relacji do dolara amerykańskiego nieprzerwanie od początku tygodnia. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, notowania brytyjskiej waluty mogłyby wzrosnąć nawet do 1,3025 USD.

GBPUSD Daily

Cena złota rośnie 3. dzień z rzędu

Słabość dolara amerykańskiego jaką obserwujemy od początku tygodnia przyczyniła się do wzrostów notowań złota. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 50 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu spadkowego, nie wykluczone, że w jego okolicy znów pojawi się większa reakcja podażowa, która mogłaby przyczynić się do powstania kolejnej fali spadków na rynku złota.

Gold Daily

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena ropy coraz wyżej! Zapasy surowca kurczą się 3. tydzień z rzędu
Następny artykułAlior liderem środowych wzrostów! Akcje spółki wzrosły już o niemal 16 proc.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here