Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. Już przed południem poznaliśmy bowiem najnowsze dane dot. sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Zdecydowanie ważniejsze była jednak popołudniowa decyzja monetarna Banku Anglii, który zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami zdecydował się utrzymać stopy procentowe na najniższym poziomie w historii tj. 0,10%.

Wraz z wybiciem godziny 13:30 rynki poznały także cotygodniowy raport amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych. Wynika z niego, że z powodu masowych bankructw i zwolnień, do których doszło w wyniku rozprzestrzeniającej się niemal na całym świecie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, w tygodniu kończącym się 21 marca 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 3,283 miliona, co oznacza wzrost aż o 3.001.000 w stosunku do poziomu z poprzedniego tygodnia (282 tys.). Warto zwrócić uwagę, że jest to najwyższy wynik w historii.

Kurs dolara największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę dane z godz. 16:00 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jego największą deprecjację dostrzec można było w relacji do funta szterlinga.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:00 | Źródło: finviz.com

Kurs funta zyskuje trzecią sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs funta zyskuje w relacji do dolara amerykańskiego już trzecią sesję z rzędu. Wskutek tych wzrostów rynek pokonał dziś techniczny opór w wysokości 1.20 USD i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, niewykluczone, że kurs funta wzrośnie nawet do 1.2750 USD.

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD Daily

Kurs dolara pikuje trzecią sesję z rzędu

Trwającą od trzech dni deprecjację dolara amerykańskiego dostrzec można także na notowaniach pary walutowej USDCAD. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, rynek mógłby w najbliższym czasie dotrzeć nawet w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), tj. 1.3520.

Kurs dolara amerykańskiego do kanadyjskiego
USDCAD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAbsolutne szaleństwo na rynku złota, nigdy wcześniej nie było takiej sytuacji
Następny artykułStrefa euro: Spadek PKB nawet o 10%. Euro wspierane przez decydentów – oceniają duże banki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here