Kurs polskiego złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostatnich dni poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata, o czym więcej pisałem w tym miejscu. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 13 września 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7544 zł 13.09.2020, godzina 10:15
Kurs euro EURPLN 4,4464 zł 13.09.2020, godzina 10:15
Kurs funta GBPPLN 4,8029 zł 13.09.2020, godzina 10:15
Kurs franka CHFPLN 4,1405 zł 13.09.2020, godzina 10:15

Kurs euro spadł o 1 grosz

Kurs euro utrzymywał się na przestrzeni minionego tygodnia na względnie stabilnym poziomie. Licząc od poniedziałku, każdy kolejny dzień kończył on naprzemiennie spadkami i wzrostami. W skali całego tygodnia osunął się on o nieco ponad 1 grosz. W dalszym ciągu znajduje się on jednak powyżej 4,4250 zł, co jest jednym z najwyższych poziomów od drugiej połowy lipca br. Jeżeli tylko aprecjacja wspólnej waluty będzie kontynuowana, kurs euro mógłby docelowo wzrosnąć w okolice 4,4920 zł, bądź nawet do 4,5150 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o 5 groszy

Kurs franka szwajcarskiego spadł na początku minionego tygodnia o ponad 3 grosze. Spadki te nie trwały jednak zbyt długo, gdyż już we wtorek pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu kurs franka wzrósł o ponad 5 groszy, dzięki czemu w skali całego tygodnia CHF podrożał o 2 grosze. Jeżeli tylko aprecjacja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby docelowo wzrosnąć w okolice 4,1550 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o niemal 20 groszy

Kurs funta spadł w ciągu minionego tygodnia o niemal 20 groszy osuwając się do najniższego poziomu od marca br. i jednego z najniższych od sierpnia 2019 r. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania technicznego wsparcia w wysokości 4,7850 zł

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadł o niemal 2 grosze

Kurs dolara utrzymywał się na przestrzeni minionego tygodnia na względnie stabilnym poziomie. Licząc od poniedziałku, każdy kolejny dzień kończył on naprzemiennie spadkami i wzrostami. W skali całego tygodnia osunął się on o nieco ponad 1 grosz. Fakt ten sprawił, że w dalszym ciągu utrzymuje się on poniżej technicznego oporu w wysokości 3,7770 zł. Trwałe pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji nawet w okolice 3,90 zł. Dopóki to się jednak nie stanie, potencjał do dalszych wzrostów USD pozostaje jednak dość mocno ograniczony.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEBC celowo osłabi euro. Funt pod rosnącą presją hard Brexitu
Następny artykułNiedzielna odprawa traderów – co tydzień o 21:00
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here