Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. Przez wzgląd, iż dziś pierwszy dzień roboczy października, już przed południem poznaliśmy liczne odczyty wskaźników PMI obrazujące aktywność w sektorach przemysłowych w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Strefie Euro. Popołudniu dowiedzieliśmy się natomiast, że w minionym tygodniu prace w USA straciło 837 tys. osób.

Kurs funta największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:00 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do większości walut grupy. Jego aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec jena japońskiego i funta szterlinga.

Zobacz także: Kurs dolara spada 4. dzień z rzędu! Wszystkiemu winni są politycy

Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

Istny rollercoaster na GBP

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD (albo jakiejkolwiek innej pary walutowej z GBP) zauważymy, że kurs funta przeżywał dziś prawdziwe wzloty i upadki. O poranku dostrzec mogliśmy jego zauważalną deprecjację, co było swego rodzaju reakcją na zatwierdzenie przez brytyjską Izbę Gmin ustawę, która daje brytyjskim ministrom uprawnienia do złamania postanowień porozumienia postbrexitowego z Unią Europejską, oczym więcej pisaliśmy tutaj.

W godzinach popołudniowych pojawiła się z kolei dynamiczna aprecjacja brytyjskiej waluty. Tendencja ta nie trwała jednak zbyt długo. Decyzja Izby Gmin nie spodobała się stronie unijnej, która postanowiła podjąć właściwe kroki prawne, o czym z kolei przeczytasz tutaj.

GBPUSD M5

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy spółka giełdowa może z powodzeniem przeprowadzić akcję crowdfundingową?
Następny artykułKurs złotego mocno zyskuje do dolara, euro, franka i funta w czwartek 1 października
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here