Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle interesująco. W ciągu dnia poznaliśmy bowiem decyzje monetarną Europejskiego Banku Centralnego, który zgodnie z rynkowym konsensusem, podczas wrześniowego posiedzenia zdecydował się utrzymać stopy procentowe na niezmienionych poziomach, o czym więcej pisaliśmy w osobnym artykule.

Naszym celem jest stabilność cen, a wzrost euro negatywnie wpływa na ceny o czym dyskutowaliśmy. Musimy dokładniej i uważniej monitorować kurs euro, jednak nie mamy zamiaru wpływać na jego poziom – komentowała głównodowodząca EBC Christine Lagarde.

W godzinach popołudniowych poznaliśmy także najnowszy raport z amerykańskiego rynku pracy. Wynika z niego, że w tygodniu kończącym się 5. września 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 884 tys., a zatem nie zmieniła się w stosunku do zrewidowanego w górę odczytu z poprzedniego tygodnia. Na uwagę zasługuje jednak fakt, iż od początku koronawirusowego kryzysu o zasiłek zwróciło się ponad 58 mln Amerykanów.

O godzinie 17:00 amerykańska Energy Information Administration (EIA) poinformowała, iż w tygodniu kończącym się 4 września br. zapasy ropy naftowej wzrosły o ponad 2 mln baryłek, co okazało się wynikiem zauważalnie gorszym od prognoz zakładających ich spadek o 1,335 mln brk.

Kurs funta największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 22:00 zauważymy, że koniec końców, ruchy na notowaniach popularnych walut nie były zbyt duże. Największą deprecjację dostrzec można było na notowaniach kursu funta szterlinga, który w relacji do dolara amerykańskiego osunął się dziś aż o 1,63 proc.

Dane z godz. 22:00 | Źródło: finviz.com

Rollercoaster na EUR/USD

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że tuż po decyzji monetarnej EBC, kurs euro wyraźnie zyskiwał w stosunku do dolara amerykańskiego. Aprecjacja wspólnej waluty nie trwała jednak zbyt długo i już chwilę później pojawiła się jeszcze większa reakcja podażowa. Jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, kurs euro mógłby osunąć się w okolice 1,1760 USD.

EURUSD H4

Kurs funta spada najszybciej od marca

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że kurs funta osłabia się w relacji do dolara amerykańskiego już od kilku dni. Biorąc pod uwagę dynamikę tej deprecjacji, nie sposób nie zwrócić uwagi, że jest to największa deprecjacja od początku koronakryzysu, tj. od marca br.

GBPUSD Daily

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 10 września 2020: EUR/USD, GBP/USD
Następny artykułKursy walut NBP w piątek: Kurs dolara (USD), euro (EUR) i funta (GBP) pod kreską, frank (CHF) w górę 11 września 2020 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here