Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych dot. sytuacji gospodarczej w największych gospodarkach świata. Wśród najistotniejszych wymienić należy przede wszystkim dane dot. dynamiki wzrostu gospodarczego (PKB) Japonii i strefy euro.

Z raportu japońskiego Cabinet Office wynika, że gospodarka Kraju Kwitnącej Wiśni skurczyła się w II kwartale br. w stosunku do I kw. br. o 7,9 proc., co w porównaniu do II kwartału 2019 r. przełożyło się na spadek aż o 28,1 proc.

Eurostat poinformował natomiast, że gospodarka strefy euro skurczyła się w II kwartale br. w stosunku do I kw. br. o 11,8 proc., co w porównaniu do II kwartału 2019 r. przełożyło się na spadek aż o 14,7 proc.

Kurs funta największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:30 zauważymy jednak, że ani na notowaniach jena japońskiego, ani na notowaniach euro nie wystąpiły dziś ponadprzeciętne ruchy. Na uwagę zasługuje natomiast fakt, iż kurs dolara umacniał się w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec jena japońskiego. Największą aprecjację USD odnotował zaś w relacji do funta szterlinga.

Dane z godz. 16:30 | Źródło: finviz.com

Kurs euro testuje istotne wsparcie

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że wskutek trwających od ubiegłego tygodnia spadków, kurs euro osunął się w okolice linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem formacji równoległego kanału wzrostowego.

Analitycy Nomura uważają, że trwałe pokonanie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do dalszej, krótkoterminowej deprecjacji kursu euro. Wskazują oni jednak, iż kluczowym będzie tu poziom 1,17 USD, który powinien być broniony przez kupujących, w celu zapobiegnięcia dalszym spadkom wspólnej waluty.

Nieco odmienne zdaniem na temat przyszłości mają natomiast eksperci z Saxo Bank, którzy uważają, iż preferowanym scenariuszem jest spadek kursu euro w okolice 1,15 USD (czerwona linia na poniższym wykresie).

EURUSD H4

Kurs funta najniżej od połowy sierpnia

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że kurs funta pikuje już drugą sesję z rzędu i czwartą spośród pięciu ostatnich. W wyniku tak znacznej deprecjacji rynek pokonał już linię tendencji wzrostowej i jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, kurs funta mógłby osunąć się nawet do 1,2750 USD.

GB~PUSD Daily

Kurs dolara odrzuca techniczny opór

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/JPY zauważymy, że kurs dolara od kilku dni oscylował w okolicy linii tendencji spadkowej, gdzie już w drugiej połowie minionego tygodnia pojawiła się reakcja podażowa. Dzisiejsza deprecjacja wskazuje na potencjalne odrzucenie tego oporu. Jeżeli zatem spadki będą kontynuowane, kurs dolara mógłby w najbliższym czasie osunąć się nawet w okolice poprzednich dołków.

USDJPY Daily

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTrading mobilny: analiza kurs USD/PLN, indeksu dolara oraz ceny ropy na platformie Capital.com
Następny artykułTygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 7-11 września 2020
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here