Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Wszystko to przez wzgląd na niemal pusty kalendarz makroekonomiczny, wewnątrz którego na uwagę zasługiwały jedynie przedpołudniowe odczyty wskaźników PMI z Niemiec, strefy euro i Wielkiej Brytanii, oraz popołudniowy raport dot. sprzedaży detalicznej w Kanadzie.

Kurs funta największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:15 zauważymy, że ta nie była dziś zbyt duża. Warto zwrócić także uwagę, że dolar amerykański umacniał się w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielką deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie w relacji do jena japońskiego. Najsłabszą spośród walut G8 był dziś natomiast funta szterling.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:20 | Źródło: finviz.com

RGR na AUDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że wskutek trwających od kilku dni spadków rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 0.6850, będące zarazem linią szyi pro-spadkowej formacji głowy z ramionami. Z czysto technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej deprecjacji dolara australijskiego względem amerykańskiego.

Kurs pary walutowej AUDUSD
AUDUSD Daily

RRG na EURUSD

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej EURUSD, gdzie również rynek pokonał w ostatnich czasie dość istotne wsparcie. Jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie tu kontynuowana, rynek mógłby osunąć się w okolice 1.0990.

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD Daily

Cena ropy najniżej od listopada 2019 r.

Coraz bardziej pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach ropy WTI, której cena osunęła się dziś poniżej 55 USD, co jest najniższą wyceną od początku listopada 2019 r.

Cena ropy naftowej WTI
WTI Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs franka do złotego CHFPLN zbliża się do bariery 4 zł
Następny artykułKurs funta rośnie dziewiątą sesję z rzędu! Kurs franka najwyżej od października 2019 r. Zyskuje także euro i dolar
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here