Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle interesująco. W ciągu dnia poznaliśmy bowiem cały szereg istotnych raportów makroekonomicznych z największych gospodarek świata. Wśród najistotniejszych, bez wątpienia wymienić należy:

Kurs funta największym przegranym sesji.

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:30 zauważymy, że dzisiejsza sesja była całkowitym przeciwieństwem tego, co na rynku walutowym działo się wczoraj. W trakcie środowej sesji kurs dolara amerykańskiego osłabiał się bowiem w stosunku do zdecydowanej większość walut grupy g8. Dziś z kolei jest on jedną z najsilniejszych walut grupy G8. Jego deprecjację dostrzec można bowiem jedynie w relacji do jena japońskiego. Na uwagę zasługuje także fakt, iż funt szterling, który wczoraj był najsilniejszą spośród walut G8, dziś okazał się najsłabsza z nich.

Dane z godz. 16:30 | Źródło: finviz.com

Kurs euro w okolicy istotnego wsparcia

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro osłabiał się w stosunku do dolara amerykańskiego już trzeci dzień z rzędu. Wskutek tej deprecjacji, rynek dotarł w okolice linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem formacji równoległego kanału zwyżkującego, gdzie dziś pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli zatem wsparcie to zostanie trwale odrzucone, kurs euro mógłby nawet wrócić do wzrostów.

EURUSD Daily

Kurs funta rośnie 3. dzień z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że wskutek ostatnich spadków, kurs funta osunął się aż o 7 centów z 1,3480 USD do 1,2760 USD. Wskutek tak znacznej deprecjacji rynek dotarł w okolice technicznego wsparcia, gdzie w poniedziałek pojawiła się większa reakcja popytowa. Wskutek trwających od początku tygodnia wzrostów, kurs funta dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), tj. 1,3025 USD i mierzenia 38,2 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu spadkowego, gdzie dziś znów pojawiła się reakcja podażowa.

GBPUSD Daily

Kurs dolara spada 4. dzień z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/JPY zauważymy, że dolar amerykański osłabia się w stosunku do jena japońskiego nieprzerwanie od początku tygodnia. Wskutek tak znacznej deprecjacji, kurs dolara znalazł się na najniższym poziomie od końcówki lipca br. i jednym z najniższych od pierwszej połowy marca br.

USDJPY Daily

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMicroStrategy zainwestowało 425 mln USD w BTC! Akcje spółki wystrzeliły
Następny artykułKurs dolara (USD), euro (EUR), funta (GBP) i franka (CHF) na plusie, złoty (PLN) pod kreską 17 września
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here