Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem ani jednego istotnego raportu makroekonomicznego mogącego przyczynić się do powstania większej zmienność na notowaniach którejkolwiek z popularnych walut. Ponadto, jak co roku w pierwszy poniedziałek września, Amerykanie obchodzi dziś Święto Pracy, oddając w ten sposób hołd pracownikom, którzy w drugiej połowie XIX wieku przyczynili się budowaniu siły, prosperity oraz bogactwa Stanów Zjednoczonych w trakcie rewolucji przemysłowej.

Kurs funta największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:00 zauważymy, że notowania zdecydowanej większości popularnych walut utrzymywały się na względnie stabilnych poziomach. Zauważalnie większe ruchy dostrzec można było bowiem jedynie na notowaniach kursu funta szterlinga, który zauważalnie tracił w reakcji na doniesienia dot. planów Borisa Johnsona dot. Brexitu, o czym więcej pisaliśmy w osobnym artykule.

Dane z godz. 16:00 | Źródło: finviz.com

Kurs dolara australijskiego w okolicy technicznego wsparcia

Spoglądając na notowania pary walutowej AUD/USD zauważymy, że wskutek ubiegłotygodniowych spadków, rynek osunął się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia). Warto zwrócić uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 61,8 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów oraz znajduje się w okolicy linii tendencji wzrostowej. To właśnie w jego okolicy, w miniony piątek pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji AUD.

AUDUSD Daily

Kurs funta pikuje

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że wskutek trwających od ubiegłego tygodnia spadków, rynek zbliżył się w okolice lini tendencji wzrostowej. Jeżeli tylko deprecjacja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy dokładniejszego przetestowania tego wsparcia.

GBPUSD H4

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułInwestorzy czekają na wieści z EBC, a kurs euro traci do dolara
Następny artykułKurs euro w oczekiwaniu na czwartkowe EBC. Dolar kanadyjski czeka na BoC
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here