Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


  • Zatrudnienie w Nowej Zelandii rośnie mimo kryzysu
  • Sprzedaż detaliczna w Australii rośnie najszybciej w historii
  • Sprzedaż detaliczna w strefie euro spada najszybciej w historii
  • Amerykanie tracą pracę dwukrotnie szybciej niż podczas Wielkiej Recesji
  • Zapasy ropy rosną nieprzerwanie od 15 tygodni
  • Funt szterling najsłabszą walutą grupy G8

Środowa sesja przebiegała na rynku walutowym stosunkowo ciekawie. Już 45 minut po północy (czasu polskiego) dowiedzieliśmy się bowiem, że mimo kryzysu i prognoz wskazujących na spadek o 0,3%, zatrudnienie w Nowej Zelandii wzrosło finalnie w pierwszym kwartale 2020 r. o 0,7%, dzięki czemu stopa bezrobocia wzrosła zaledwie o 0,1 p.p. do 4,1% z 4,0%. Konsensus analityków zakładał natomiast wzrost aż do 4,3%.

Niespełna trzy godziny później australijski Urząd Statystyczny poinformował, że sprzedaż detaliczna wzrosła w marcu br. aż o 8,5% (wobec prognoz wskazujących na wzrost o 8,2%), co jest najlepszym odczytem w historii.

Zdecydowanie gorsze dane przedstawił jeszcze przed południem europejski urząd statystyczny. Z raportu Eurostatu wynika bowiem, że sprzedaż detaliczna spadła w strefie euro w marcu aż o 11,2%, co z kolei jest najgorszym odczytem w historii.

Punktualnie o godz. 14:15 poznaliśmy natomiast wynik zmiany zatrudnienia pozarolniczego ADP od marca do kwietnia. Z raportu tego wynika, że zatrudnienie w amerykańskim sektorze prywatnym spadło o 20,236 mln miejsc pracy, co jest najgorszym odczytem w historii. Jakby złych informacji było mało, poprzedni raport zrewidowany został negatywnie z -27 tysięcy do -149 tysięcy.

– W notce do danych ADP podało, że liczba zwolnionych w kwietniu jest dwukrotnie wyższa od łącznej liczby zwolnionych podczas Wielkiej Recesji. Zdecydowana przewaga utraconych miejsc pracy przypada na sektor usługowy (16 mln), reszta dotyczy zatrudnienia w produkcji dóbr – komentował Konrad Białas z TMS Brokers.

Jak co środę, wraz z wybiciem godz. 16:30 amerykańska EIA poinformowała, że zapasy ropy naftowej wzrosły w ciągu minionego tygodnia o kolejne 4,590 mln. brk. Warto zwrócić uwagę, że jest to już 15 tydzień z rzędu kiedy to poziom zapasów ropy naftowej w magazynach zwiększa się. To najdłuższa taka seria w historii pomiarów tj. przynajmniej od 1982 roku.

Kurs funta największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:30 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś jedynie w stosunku do dolara australijskiego i jena japońskiego. W relacji do pozostałych walut grupy G8 dostrzec można było natomiast jego aprecjację.

Środowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 16:30 | Źródło: finviz.com

Kurs funta potwierdza powstanie RGR-a

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek dzisiejszych spadków rynek pokonał horyzontalne wsparcie w wysokości 1,24 USD. Biorąc pod uwagę, że poziom ten stanowił tzw. linię szyi pro-spadkowej formacji głowy z ramionami (RGR), w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet dalszej deprecjacji funta wobec dolara amerykańskiego.

Kurs funta wobec dolara amerykańskiego
GBPUSD H4

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demoConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBanki nie poradziły sobie ze zmiennością. BNP i HSBC przekroczyły limity ryzyka
Następny artykułPrognozy przed BoE: Stopy bez zmian, dodatkowe luzowanie najwcześniej w czerwcu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here