Kurs polskiego złotego rozpoczął nowy tydzień w nienajlepszych nastrojach. Tracił on bowiem wobec euro, franka i dolara. Jedynie w stosunku bardzo słabego dziś funta dostrzec można było umocnienie polskiej waluty. 

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2622 euro
USDPLN 3,8000 dolar
GBPPLN 4,7640 funt
CHFPLN 3,8046 frank

Kurs euro odbija od wsparcia

Kurs euro rozpoczął nowy tydzień 0,15-procentowymi wzrostami. Biorąc pod uwagę, że miniony tydzień zakończyliśmy w okolicy technicznego wsparcia, niewykluczone, że dzisiejsze wzrosty okażą się sygnałem do większych wzrostów. By tak się jednak mogło stać, kurs pary walutowej EURPLN musiałby jeszcze pokonać najpierw techniczny opór w wysokości 4,27 zł. W chwili obecnej za euro zapłącić trzeba natomiast 4,2622 zł.

Kurs euro odbija od wsparcia

Kurs franka powyżej 3,80 zł

Kurs franka szwajcarskiego zyskuje w trakcie poniedziałkowej sesji 0,12%. W chwili obecnej trzeba za niego zapłącić już 3,8046 zł. biorąc pod uwagę ubiegłotygodniowe odbicie od technicznego wsparcia w wysokości 3,7824, niewykluczone, że jeżeli tylko tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, kurs franka dotrze ponownie w okolice 3,86 zł.

Kurs franka powyżej 3,80 zł

Kurs funta zmierza w kierunku linii tendencji wzrostowej

To już ponad miesiąc od kiedy kurs funta traci dynamicznie na wartości. Wyprzedaż ta doprowadziła już do pokonania dwóch technicznych poziomów wsparcia i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania linii tendencji wzrostowej w rejonie 4,76 zł.

Kurs funta zmierza w kierunku linii tendencji wzrostowej

Kurs dolara powyżej 4,80 zł

Kurs dolara zyskiwał w minionym tygodniu najwięcej spośród wszystkich walut grupy G8. Wzrosty te kontynuowane są także w trakcie poniedziałkowej sesji. Dzięki temu kurs funta znów kosztuje powyżej 3,80zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 3,8180 zł i mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków.

Kurs dolara powyżej 4,80 zł

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here