Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle interesująco. Mimo, że na pierwsze istotne dane przyszło nam czekać aż do godziny 14:30, kiedy to poznaliśmy m.in. dane dot. dynamiki wzrostu gospodarczego USA.

Kurs euro największym wygranym czwartkowej sesji

Niemal pusty kalendarz makroekonomiczny nie ograniczył dziś jednak zmienności na rynku walutowym. Według danych z godziny 16:55 dolar amerykański osłabiał się dziś znacząco w stosunku do większości walut grupy G8. Największą jego deprecjację dostrzec można było wobec franka szwajcarskiego i euro. Niewielką aprecjację USD odnotował dziś natomiast w relacji do dolara kanadyjskiego i funta szterlinga.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:55 | Źródło: finviz.com

Kurs euro rośnie nieprzerwanie od pięciu dni

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że kurs euro zyskuje w relacji do dolara amerykańskiego nieprzerwanie od minionego piątku. Wskutek dzisiejszej, niezwykle silnej aprecjacji kurs euro pokonał horyzontalny opór w wysokości 1.0896 i dotarł aż do 1.0990. Warto zwrócić uwagę, że jest to największy dzienny wzrost kursu euro wobec dolara amerykańskiego od 30 maja 2018 r.

Kurs euro do dolara amerykańskiego
EURUSD Daily

Analizując obecną sytuację z punktu widzenia interwału tygodniowego zauważymy, że obecne wzrosty zostały zapoczątkowane wskutek odrzucenia dolnego ograniczenia trwającego od dłuższego czasu kanału spadkowego. Jeżeli zatem tendencja ta będzie kontynuowana, rynek mógłby dotrzeć nawet w okolice linii tendencji spadkowej będącej górnym ograniczeniem tejże formacji.

Kurs euro do dolara amerykańskiego
EURUSD Weekly

Kurs funta największym przegranym czwartkowej sesji

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs funta osłabia się w stosunku do dolara amerykańskiego już drugi dzień z rzędu. Jest to też drugi dzień z rzędu, kiedy GBP jest najsłabszą spośród walut grupy G8. W wyniku tej deprecjacji rynek ponownie znalazł się w okolicy dolnego ograniczenia trwającej niemal od początku miesiąca formacji trójkąta rozszerzającego się. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby wybić z tej formacji dołem, co z czysto technicznego punktu widzenia otworzyłoby drogę do dalszej deprecjacji funta nawet w okolice 1.2770 USD.

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułŚwiece japońskie – podstawy
Następny artykułTo dopiero początek paniki, indeks S&P500 może znacznie pogłębić spadki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here